لوگو سفید ایلیا
انتخاب نام شرکت استعلام شرکت ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی - عمرانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت گردشگری
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت بامسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ورود و خروج شریک نقل و انتقال سهام تغییر نام شرکت
تماس با ما

مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود


شرکت با مسئولیت محدود، شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت، مسئول قروض و تعهدات شرکت است.

به شرکتی شرکت با مسئولیت محدود گفته می شود که میان دو یا چند نفر به منظور انجام کارهای تجاری تشکیل می شود و هر کدام یک از شرکا بدون آن که سرمایه آن ها به سهام تقسیم گردد تنها تا اندازه ای که به شرکت آورده اند در برابر دیون و تعهدات شرکت مسئولیت دارند.

در نام شرکت بایستی  عبارت “با مسئولیت محدود” درج شود هم چنین اسم شرکت نبایستی  دربردارنده ی  اسم هیچ  کدام یک از شرکا باشد؛ درصورتی که  نام شریک در اسم شرکت وجود داشته باشد شریکی که نام او در نام شرکت درج شده است، در برابر اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را خواهد داشت. (مفاد ماده ۹۵ قانون تجارت)

اصولا چه نوع شرکت هایی شرکت با مسئولیت محدود را ثبت می کنند؟

 1. شرکت های بازرگانی
 2. شرکت های طراحی
 3. شرکت های پیمانکاری
 4. شرکت های هواپیمایی
 5. شرکت های طراحی سایت
 6. شرکت های کامپیوتری
 7. شرکت های خدماتی
 8. و…

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 • کارت ملی ارائه گردد.
 • دو نسخه تقاضانامه ( که بعد از تایید نام به شما تسلیم می شود) ارائه گردد.
 • دو نسخه شرکت نامه ( که بعد از تایید نام به شما تسلیم می شود)ارائه گردد.
 • دو نسخه اساسنامه ( که بعد از تایید نام به شما تسلیم می شود)ارائه گردد.
 • گواهی عدم سوءپیشینه هیت مدیره ومدیرعامل ارائه گردد (به هنگام منعقد کردن قرارداد تا تایید نمودن  نام ضروری نمی باشد)
جهت انجام ثبت شرکت می توانید از راهنمایی و مشاوره ثبت ایلیا با یک تماس تلفنی بهره مند شوید 

نحوه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

بعد از آن که مدارکی که در بالا ذکر شده است را گردآوری کردید بایستی به پایگاه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایید و مدارک و اطلاعاتی که درخواست شده است را وارد نمایید.

سپس بایستی 5 نام به وسیله ی  فرم مشخص نمودن  نام به ترتیب برتری  انتخاب گردد. این نام های انتخابی  بایستی از سه سیلاب انتخاب شده باشند، دربردارنده ی معنا و مفهومی فارسی و مطابق با اصول و فرهنگ دینی و اسلامی باشند و ضمنا در گذشته به  ثبت نرسیده باشند.

این درخواست پس از کامل نمودن به منظور تحقیق و  بررسی و ابلاغ نمودن نظر کارشناسان ثبت شرکت ها ارسال می گردد و کد رهگیری اخذ می شود و در صورتی که مورد  تایید واقع گردید بایستی مدارک به صورت حضوری در اداره ثبت شرکت ها تسلیم شود و ادامه ی پروسه ی ثبت شرکت با پرداخت نمودن هزینه ها پیگیری گردد.

پس ازآن که شرکت در دفاتر قانونی ثبت گردید بایستی موضوع و خلاصه شرکت  منتشر گردد . به همین جهت شرایط ثبت شرکت های بامسئولیت محدود به شرح ذیل می باشد:

_ حداقل تعداد شرکاء ، بایستی  2 نفر  باشد.

_ به منظور اندازه ی  سرمایه شرکت بامسئولت محدود هیچ گونه  مبلغ و هزینه ای   در قانون تجارت معین  نشده است. در این صورت  حداقل سرمایه اسمی برای شرکت با مسئولیت محدود مبلغ یک میلیون ریال می باشد. ( این سرمایه پرداخت نمی شود و به صورت اسمی می باشد ).

_ حداقل تعداد مدیران ، بایستی  یک نفر باشد. ( برخلاف شرکت های سهامی در نخست این امکان وجود دارد که  مدیر یا مدیران از میان  شرکاء یا خارج از آن ها  انتخاب شوند. ثانیاَ ممکن است مدت زمان  خدمت آنان کمتر یا بیشتر  باشد.)

اعضاء هیئت مدیره نبایستی کارمند باشند و دربردارنده ی سابقه کیفری ( سوء پیشینه ) باشند.

شایان ذکر است، که سرمایه شرکت بامسئولیت محدود به صورت  سهم الشرکه پرداخت می گردد، بدون آنکه عنوان سهم داشته باشند  یا به صورت سهام با قیمت اسمی تعیین شده و مساوی درآمده باشد.

اگر در انجام مراحل ثبت شرکت دچار مشکل شده اید می توانید به مقاله مراحل ثبت شرکت مراجعه کرده و اطلاعات لازم بهره مند شوید 

مدت زمان ثبت شرکت بامسئولیت محدود

مدت زمانی که به منظور ثبت شرکت با مسئولیت محدود  بایستی سپری شود به صورت  تقریبی 15 الی 30 روز خواهد بود. این بازه زمانی بر اساس امور ثبتی و نواقص در پرونده متفاوت می باشد . در برخی موارد زمان بیشتری سپری می شود و در برخی دیگر زمان کوتاهتری به انجام می رسد . 

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

انتخاب اسم برای ثبت شرکت

زمانی که موسس تصمیم به ثبت شرکت دارد ابتدا باید نامی را جهت شناسایی برای شرکت در نظر بگیرید بدین منظور در مرحله نخست باید شرایط انتخاب نام براي شرکت را بررسی نماید در این مقاله به توضیحات بیشتر شرایط نام شرکت پرداخته می شود

اساسنامه شرکت

سندی که به شرکت اعتبار و هویت می بخشد اساسنامه شرکت می باشد در این مقاله می توانید به مطالعه نکات مهم اساسنامه شرکت بپردازید با ما همراه باشید .

مدرک تحصیلی برای ثبت شرکت

برای آن که بتوانید شغلی را انتخاب نمایید تحصیلات و دربرداشتن دانش و تجربه از عواملی بسیار مهم محسوب می شود اشخاص با توجه به مواردی که در فوق ذکر شد می توانند به منظور تاسیس و راه اندازی کسب و کار موفق اقدام کنند.

موضوع فعالیت شرکت ها

موضوع فعالیت شرکت ها، توضیح دهنده ی مبادرت ، خدمات و زمینه کاری شرکت می باشد. بنابر این در زمان ثبت شرکت بایستی با دقت و حساسیت زیادی موضوع فعالیت شرکت انتخاب شود. در این مقاله مطالب بیشتری دراین مورد مطالعه نمایید

ثبت موسسه حقوقی

در جهت ثبت موسسه حقوقی الزامی است باتوجه به شرایط اعضا باید اقدامات لازم را در اداره ثبت شرکتها انجام دهید .

ثبت آنلاین شرکت

با عنایت به الکترونیکی شدن روال تقاضای ثبت شرکت در مرجع ثبت شرکت ها می توان از روش مراجعه به پورتال اداره ثبت شرکت امور ثبت شرکت را انجام داد در این مقاله از مراحل ثبت آنلاین شرکت مطالبی را مطالعه نمایید.

وظایف مجمع عمومی فوق العاده

از آن جایی که اساسنامه سند تشکیل و در عین حال دستورالعمل چگونگی اداره شرکت است ، تغییر مفاد آن نیازمند تصمیمی فوق العاده است که جز با رای مجمع عمومی فوق العاده امکان پذیر نیست.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وظایف مجمع عمومی فوق العاده مقاله را بخوانید.

محدودیت های شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود، نوعی شرکت تجاری بوده و شرکا به اندازه سهم الشرکه مسئول خواهند بود.یکی از متداول ترین شرکت های تجاری در ایران، شرکت با مسئولیت محدود می باشد در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

وظایف هیئت موسس در شرکت تعاونی

شرکت های تعاونی در زمان های تاسیس نیاز به هیئت موسس دارد . در اصل باید هیئت موسس با کلیه قوانین و مقررات تشکیل شدن تعاونی مسلط باشد

تاسیس شرکت ساختمانی

جهت ثبت شرکت ساختمانی باید قالب ثبت شرکت را انتخاب نمایید از قالبهای ثبتی رایج در اداره ثبت شرکتها شرکت با مسئولیت محدود و یا سهامی خاص می باشد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟