لوگو سفید ایلیا
انتخاب نام شرکت استعلام شرکت ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی - عمرانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت گردشگری
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت بامسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ورود و خروج شریک نقل و انتقال سهام تغییر نام شرکت
تماس با ما

ثبت تغییرات شرکت


تمامی شرکت هایی که به امر تجارت و بازرگانی مشغول هستند برای امتداد موفقیت و رشد و ترقی خود میبایست در مورد بعضی از موضوعات شرکت با توجه به لزوم و صلاحیت شرکت تغییراتی اعمال نمایند. 

این مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده است که در مورد تمامی تغییرات و تصمیمات شرکت ها با برگزاری  جلسات هیأت مدیره تصمیم گیری می کند.

در صورتی که قصد اعمال تغییراتی در شرکت دارید باید از طریق مرحل قانونی اقدام کرده و اطلاعات کامل را در اختیار مرجع ثبت شرکتها قرار دهید و بعد از انجام تغییرات و ثبت قانونی آنها اطلاع رسانی شود.

دلایل اقدام به ثبت تغییرات شرکت 

شرکتها با توجه به موضوعاتشان ممکن است اجبارا یا اختیارا بخواهند تغییراتی در شرکت بوجود بیاورند. مثلا وارد معاملاتی شوند که جهت اجرایی شدن آنها مجبور باشند موارد جدیدی را به موضوع شرکت اضافه کنند یا و برای اینکه اخلالی در اداره ی شرکت بوجود نیاید و روال رو به رشد شرکت حفظ شود به انجام یکسری تغییرات مبادرت ورزند.

یا بنا به هر دلیل دیگری تغییراتی مانند اینکه بخواهند تغییر آدرس داشته باشند، سرمایه شرکت را کم یا زیاد کنند، ورود و خروج شرکاء و سهامداران شرکت صورت پذیرد، در ترکیب یا زمان فعالیت اعضاء هیئت مدیره و بازرسین تغییر صورت پذیرد . هر تغییری که در شرکتها صورت گیرد مطابق قانون باید در مرجع ثبت شرکت ها ثبت شود و به عموم اطلاع رسانی شود. برای امر اطلاع رسانی می بایست اعمال تغییرات همزمان در روزنامه کثیرالانتشار شرکت و روزنامه رسمی آگهی شود.

انواع ثبت تغییرات شرکت ها

از با اهمیت ترین موارد ثبت شرکتها در ذیل شرح داده شده است:

 1. منحل شدن شرکت.
 2. تغییر نام شرکت.
 3. تغییر نشانی شرکت.
 4. تغییر موضوع شرکت.
 5. تغییر زمان فعالیت شرکت.
 6. ازدیاد و یا تقلیل سرمایه. 
 7. لیست مالی شرکت تغییر کند..
 8. مواد اساسنامه شرکت تغغیر کند.
 9. صاحبان امضاء شرکت تغییر کنند.
 10. شرکاء و سهامداران وارد یا خارج شوند.
 11. شرکت اقدام بهتاسیس شعبه یا شعباتی نماید..
 12. مدت زمان ماموریت مدیران و بازرسین اضافه شود، کاهش یابد و یا تمدید شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت تغییرات شرکت و موسسات

 • فتوکپی  از اساسنامه شرکت
 • روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
 • فهرست اسامی شرکا با قید مقدار سهام
 • فتوکپی مدارک هویتی تمامی افراد
 • اصل اسناد هویتی اشخاصی ه خارج شده اند و حضور در دفاتر اداره ثبت شرکت ها برای امضاء
 • چنانچه شرکت منحل شود تمامی شرکا و مدیر تسویه می بایست حضور داشته باشند.

مراحل ثبت تغییرات در شرکت

۱- صورتجلسه تنظیم شود و پای همه ی اوراق توسط شرکا امضا شود

جهت اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت می توانید به مقالیه آن مراجعه نمایید .

۲- به پایگاه اینترنتی اداره ثبت شرکتها مراجعه شود.

۳-  اسناد در سایت قرار داده شوند و اطلاعات مورد نیاز در سایت ثبت شرکتها درج شود

۴-  از طریق اداره پست مدارک مورد نیاز به اداره ثبت شرکتها ارسال شود.

۵-  به اداره ثبت شرکت ها مراجعه شود و هزینه های قانونی تعیین شده برای دریافت آگهی تغییرات تادیه شود.

۶-  هزینه روزنامه رسمی کشور تادیه شود.

۷- آگهی به صدور می رسد.

هزینه ثبت تغییرات شرکت به دو عامل ذیل بستگی دارد :

 • اینکه تغییرات شرکت از چه نوع می باشد تعداد صورتجلسات تنظیمی را مشخص می کند.
 • روزنامه رسمی شرکت

۱- هر شرکت با توجه به اینکه در چه موضوعی تغییر ایجاد می کند باید به همان تعداد نیز صورت جلسه تنظیم نماید. یعنی برای هر تغییر یک صورت جلسه در نظر گرفته شود و هزینه ثبت تغییرات شرکت با در نظر گرفتن آن تعیین خواهد شد. هزینه ای بین حداقل ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار تومان به بالا جهت هزینه تنظیم هر صورتجلسه و ثبت کردن آن در سایت وتعقیب آن تا رسیدن به مرحله ی پیش نویس آگهی تغییرات، باید تادیه شود. که این تغییر قیمت ناشی از تفاوت در سیاست قیمت گذاری موسسات حقوقی است. حد وسط مبلغ در نظر گرفته شده برای هر صورتجلسه ۲۵۰ هزار تومان است..

۲- هزینه ای که برای روزنامه رسمی تغییرات شرکت در نظر گرفته شده حدودا ۵۰ هزار تومان است.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

لیست شرکت های دانش بنیان

دانش بنیان عبارتی است که برای پروانه یا تاییدیه ای بکار می رود که کمیته ارزیابی و تعیین صلاحیت شرکت های دانش بنیان با نظارت معاونت علمی ریاست جمهوری در قبال محصولات یا سرویس های شرکت خاصی انجام می دهد تا برای شرکت مذکور مجوز لازم را صادر نماید.

نحوه استفاده از کارت بازرگانی

اخذ کارت بازرگانی برای کلیه بازرگانان الزامی می باشد . دریافت کارت بازرگانی پس از طی مراحل قانونی امکان پذیر بوده و جهت واردات و صادرات محصول می توان از آن استفاده نمود.

کارت بازرگانی چیست ؟

به شخصی بازرگان گفته می‌شود که حرفه ی اصلی او فعالیت تجاری از انواع مختلف مثل صادرات و وارداتِ کالا و کارهایی از این دست است.

ثبت تغییرات شرکت

تمامی شرکت هایی که به امر تجارت و بازرگانی مشغول هستند برای امتداد موفقیت و رشد و ترقی خود میبایست در مورد بعضی از موضوعات شرکت با توجه به لزوم و صلاحیت شرکت تغییراتی اعمال نمایند.

ثبت شرکت بازرگانی

بازرگانی همان طور که از نامش پیداست اموری است مانند : خرید ، فروش ، توزیع ، واردات ، صادارت ...... ، عموما واردات و صادارت کالاهایی که مجاز است انجام می شود

ثبت موسسه غیر تجاری

سازمان ها و نهادهایی وجود دارند که هدف از تشکیل آنها پرداختن به امور غیر تجاری می باشد. این نهادها می توانند با کاربردهای غیر تجاری مانند فعالیت‌های ادبی، علمی، انجمنی، خیریه، خدماتی و… شروع به کار نمایند، که به آنها موسسه اطلاق می شود.

تفاوت شرکت با مسئولیت محدود با سهامی خاص

در این مقاله به تفاوت ها و نقاط اشتراکی که در بین شرکتهای با مسئولیت محدود و سهامی خاص می باشد مطالعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید .

ثبت شرکت پیمانکاری

در حوزه تجارت های امروزی یکی از پر رونق ترین شرکت های مهندسی شرکت های پیمانکاری می باشد شرکت های پیمانکاری ممکن است به شکل های مختلف قابل ثبت می باشد که متداول ترین های آن به صورت مسئولیت محدود و یا سهامی خاص است

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت

اشخاص حقیقی و حقوقی می بایست پس از اینکه تشکیل شرکت دادند نسبت به ثبت آن اقدام نمایند تا شرکت وجه ی حقوقی پیدا کند. این امکان وجود دارد در طول زمان بخواید به صورت اجباری یا اختیاری در شرکت به تغییراتی مبادرت نمائید

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص

همزمان با فعالیت شرکت سهانی خاص این امکان وجود دارد که به صورت اختیاریی یا الزامی مجبور به اعمال تغییراتی در شرکت باشد و در صورت عدم تغییر در موضوع مورد نظر شرکت دستخوش تزلزل شده و می تواند موجبات تضرر شرکت را فراهم آورد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟