لوگو سفید ایلیا
انتخاب نام شرکت استعلام شرکت ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی - عمرانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت گردشگری
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت بامسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ورود و خروج شریک نقل و انتقال سهام تغییر نام شرکت
تماس با ما

نحوه ثبت سامانه ای در اداره ثبت شرکتها


برای به ثبت رساندن یک شرکت باید اطلاعتی از فوایدی که ثبت  شرکت برای شرکا و موسسین دارد در اختیار داشته باشد.

اصلی ترین هدف از تشکیل یک شرکت های تجاری این است که از راه تجارت و کسب و کار در بازارهای تجاری به انتفاع مالی دست پیدا خواهند کرد و همچنین میتوانند با تولید محصول یا ارائه خدمات برخی از نیازهای جامعه را برطرف کنند .

اینچنین با اجتماع دو یا چند نفر که دارای یک هدف مشترک می باشند گرد هم آمده و در مورد نوع فعالیتی که در نظر دارند اصول و قواعدی را تعریف میکنند و با اشتراک دارایی های خود اعم از مالی،مهارت ،روابط و توانایی ها شرکت را تشکیل میدهند.شرکتها باید در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسند تا جنبه قانونی به خود بگیرند و از اعتبار و شخصیت حقوقی برخوردار شوند. قوانین مصوبه تجارت ثبت شرکت برای به ثبت رساندن شرکت الزام تعیین کرده است.

اداره ثبت شرکتها برای اینکه از اجتماع مردم در اداره ثبت شرکتها جلوگیری به عمل آورد و همچنین در امر ثبت سهولت ایجاد نماید و در وقت و هزینه متقاضیان تدبیری در نظر بگیرد ثبت نام الکترونیکی را فعال نموده است.اینچنین دیگر احتیاجی به حظور در اداره ثبت شرکت نمی باشد .

مراحل اولیه ثبت شرکت

سامانه ثبت شرکتها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir 

در صورتیکه شرکتها مراحل ثبت را بدون اعتنا به قوانین و مقررات تجاری تصویب شده انجام دهند در نهایت کار آنها به نتیجه نرسیده و موفق به ثبت نخواهند شد.

حداقل سن برای ثبت شرکت

اعضا و شرکای شرکت باید دارای دست کم 18 سال سن باشند . هنگام عقد قرارداد باید در قرارداد اهلیت،قصدو رضا،روشن بودن موضوع و مطابقت قانونی را در نظر گرفت بنابراین فردی که دارای تجربه کافی در این امر باشد باید از بلوغ جسمی و فکری برخوردار باشد.

تعداد شرکا

برای شکل گرفتن یک شرکت باید حداقل دو نفر به عنوان شریک حضور داشته باشند و در قوانین ایران بصورت انفرادی شرکت شکل نمی گیرد.

تعداد اعضا و یا شرکا در شرکت سهامی خاص باید حداقل 3 نفر باشد .در شرکت های سهامی عام تعداد شریک باید حداقل 5 نفر باشد و در بعضی از شرکتهای سهامی100نفر عضو می باشند و برای گزینش شریک محدودیتی وجود ندارد.

موضوع فعالیت شرکت

برای ثبت شرکت ابتدا باید اساسنامه تنظیم شود و تمامی اصول و قوانین شرکت قید شود. موضوعی که برای فعالیت شرکت تعریف می شود باید هدف و ماهیت شرکت را به روشنی مشخص کند و  برای شرکت سود و منفعت به همراه داشته باشد.در اساسنامه بند 2 در مورد موضوع اساسنامه به تفضیل در این باب پرداخته است.

برخی از موضوعات شرکت ها باید مجوز قانونی اخذ شود که باید نوع مجوز و ارگان ذی ربط را قید کرد.و مابقی می توانند بدون اخذ مجوز موضوع فعالیت شرکت را تعیین نمایند.

سرمایه ثبت شرکت

این سرمایه ی یک شرکت است که به آن وجهه و اعتبار می بخشد.شرکا با توجه به فعالیت شرکت در مورد مقدار سرمایه تصمیم گیری خواهند کرد و نقد بودن یا غیر نقدی بودن سرمایه نیز در اساسنامه ذکر می شود.

میزان سرمایه شرکتها برای ثبت شرکت مسئولیت محدود و موسسات غیر تجاری  حداقل 1 میلیون ریال است لکن در شرکت های سهامی خاص و سهامی عام و تعاونی ها سرمایه به شکل سهام تعریف شده و دارای محدودیت نیست.

سهامداران مبلغ سرمایه در شرکتهای سهامی خاص را تامین میکنند و فروش اوراق در شرکتهای سهامی عام برای شرکت تامین سرمایه می کند.

محل فعالیت شرکت

در ثبت اطلاعات شرکت نشانی شرکت و سایر مشخصات آن مثل کدپستی و تلفن و فکس مورد لزوم است.

نام شرکت

گزینش نام از مهمترین و اساسی ترین مراحل ثبت شرکت است .برای انتخاب اسم شرکت باید به قوانین تعیین نام توجه کنید. نام انتخابی باید فارسی باشد و معنا دار باشد و دارای  3 سیلاب باشد.مطابق با شئون اسلامی باشد.

مراحل ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکتها

هروقت شرکت ثبت شد با اخذ شماره ثبت شرکت شخصیت حقوقی پیدا می کند.مدارک ارائه شده باید برابر اصل شده باشد و در قسمت سامانه ای ثبت اسکن شود.پس از آن مدارک به اداره ثبت شرکتها ارائه شود.

اسناد هویتی اشخاص شرکا و مدیران شرکت ارائه شود.

تاییدیه نداشتن سابقه کیفری شرکا و مدیران ارائه شود.

شرکتهای سهامی الزاما  35 درصد از سرمایه را در حساب بانکی شرکت سپرده کنند.و رسید ان به همراه همراه دیگرمدارک تسلیم گردد.

اوراق اصلی شرکت تنظیم شود.

تعیین نوع ثبتی شرکت و گزینش نام شرکت سپس اوراق ثبتی شرکت تنظیم شود..

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود  : اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، صورتجلسه مجمع عمومی موسیین . .

در شرکتهای سهامی خاص : اساسنامه ، اظهارنامه ، صورتجلسه مجمع عمومی موسسین ارائه شود.

برای باقی شرکتهای ثبتی اوراقی که باید ارائه شود مانند موارد ذکر شده است. ذیل تمامی این اوراق باید امضا شده باشند. .

مراحل ثبت شرکت در سامانه اداره ثبت شرکتها 

ورود اطلاعات: به سامانه وارد شده و اطلاعات و مشخصات مؤسس را وارد نمایید . ( نام و نام خانوادگی ، شماره تلفن و... ) در مورد نوع شخص حقوقی و نام شرکت اطلاعات را وارد نمائید.

با توجه به اولویت 5 نام پیشنهاد می شوند و کارشناس مربوطه یکی از آنها را تایید خواهد کرد.

موضوع فعالیت شرکت قید شود و در صورت وجود اطلاعات مجوزهای شرکت قید شود .

– قید  مشخصات پستی شامل، کد پستی و شماره تلفن، پست الکترونیک، شماره فکس، و نشانی ایمیل درج شود.آدرس دفتر مرکزی نیز جهت دریافت مرسولات  پستی قید شود.

– در مرحله پنجم سرمایه شخص حقوقی مورد نظر است.

قسمتی برای قید سرمایه شخص حقوقی تعیین شده است همچنین عنوان اشخاص و ارتباطی بین آنها و شعب شرکت چنانچه موجود باشد قید می شود.

ورود اطلاعات سال مالی روز و ماه و سال در سایت.

محتویات تصویب شده اساسنامه و شرکتنامه در قسمت سامانه الزاما تایپ شده و ارائه شود.

پس از درج تمامی اطلاعات در سامانه چنانچه بتوانید اطلاعات خود را در سامانه دوباره مشاهده کنید و در صورت لزوم تصیح نمائید مرحله نهایی می باشد.پس از ان اگر تاییدیه نهایی انتخاب شود نمیتوانید به تغییر اطلاعات مبادرت نمائید. پس از این کد رهگیری به شما ارائه می شود و اداره ثبت پرینت آن را به شما خواهد داد که شرکا و مدیران باید پای آن را امضا کنند.

کارشناسان مربوطه اطلاعات را از سیستم دریافت کرده و آنها را کنترل و وارسی می نمایند.

در این مرحله باید اظهارنامه ثبت شرکت که امضا شده است و اسناد کپی برابر اصل شده را به اداره ثبت شرکتها ارائه داد.

پس از بررسی پرونده نتیجه به درخواست کننده ابلاغ می شود.در صورتت کامل بودن مدارک مورد تایید قرار می گیرند و متقاضی باید مدارک را به اداره ثبت شرکتها ارائه دهد و مسئول دفتر به ثبت و پیش نویس آگهی تأسیس شرکت در دفتر ثبت شرکت ها می پردازد. پس از احراز هویت درخواست کننده و اضاء او ذیل دفتر و تایید متقاضی با عبارت ثبت با سند برابر است  شماره ی ثبت در اظهارنامه شرکت ثبت می گردد. نهایتا باید آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی چاپ شود .

چنانچه پرونده دارای نقص باشد  چنانچه ققابل اصلاح باشد باید برای رفع نقص اقدام نمود در غیر این صورت مردوداعلام خواهد شد.

زمان ثبت شرکت

چنانچه در خواست کننده شخصا اقدام به ثبتت شررکت نماید از انجا که آشنایی با مراحل ثبتی ندارد بهتر است با مشاوران و کارشناسان ثبت مشورت نماید تا زوتر به نتیجه برسد.30 تا 45 روز کاری برای به ثببت رسیدن شرکت تعیین شده است.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

در امر تجارت با گستره ی وسیع از انواع زیادی از شرکتها با فعالیتهای مختلف اعم از تجاری و غیر تجاری تشکیل شده است که از جمله آنها شرکت سهامی خاص می باشد

ورود و خروج شریک

در همه موسسات و شرکت ها اعم از تعاونی،تضامنی،مسئولیث محدود و...(به غیر از شرکت سهامی خاص) به هر دلیلی فرد یا افرادی تمایل به ادامه کار وهمکاری با شرکت رانداشته باشند در پی چند مرحله خروج ویا وارد کردن سرمایه انها صورت میگیرد.

ثبت شرکت سهامی خاص

گونه ای دیگر از شرکتهای تجاری شرکت سهامی خاص می باشد.اعضا و یا سهامداران شرکت سهامی خاص باید دست کم سه نفر باشد تا بتوان شرکت را به ثبت رساند

ثبت آگهی شرکت

پایگاه اطلاعات و قوانین کشور، روزنامه ی رسمی کشور می باشد که مهم ترین ستون اطلاع رسانی حقوقی محسوب می شود. که کلیه آگهی های ثبت شرکت را باید در روزنامه رسمی اطلاع رسانی کرد

مدارک ثبت شرکت

الزامی کلیه مدارکی که برای ثبت شرکت مورد نیاز می باشد تهیه کرده و از آنها کپی برابر اصل گرفته و بعد از ثبت سامانه ای آن را به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایید .

تفاوت شرکت با مسئولیت محدود با سهامی خاص

در این مقاله به تفاوت ها و نقاط اشتراکی که در بین شرکتهای با مسئولیت محدود و سهامی خاص می باشد مطالعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید .

تبدیل شرکت سهامی

برای تبدیل شرکت سهامی نوع یک شرکت پس از ثبت آن بایستی موافقت تمامی سرمایه گذاران و شرکاء طی یک جلسه مجمع فوق العاده اعلام گردد.

افزایش و کاهش سرمایه در شرکتهای سهامی

امری که در تعیین صلاحیت انحصاری مجمع عمومی فوق‌العاده تلقی می‌شود، تصمیمات اخذ شده درباره‌ی افزایش و تکاهش سرمایه‌ی شرکت می باشد که در این مقاله به آن می پردازیم

ثبت موسسه غیر تجاری

سازمان ها و نهادهایی وجود دارند که هدف از تشکیل آنها پرداختن به امور غیر تجاری می باشد. این نهادها می توانند با کاربردهای غیر تجاری مانند فعالیت‌های ادبی، علمی، انجمنی، خیریه، خدماتی و… شروع به کار نمایند، که به آنها موسسه اطلاق می شود.

تفاوت کارت های بازرگانی

اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی در جهت اخذ کارت بازرگانی در ارائه مدارک باهم تفاوت دارند البته نوع فعالیت بازرگانی منوط به امور واردات و صادارت و.. می باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟