لوگو سفید ایلیا
انتخاب نام شرکت استعلام شرکت ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی - عمرانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت گردشگری
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت بامسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ورود و خروج شریک نقل و انتقال سهام تغییر نام شرکت
تماس با ما

محصولات دانش بنیان چیست؟


یکی از معیارهای مورد توجه در فرایند ارزیابی و شناسایی شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان، اعتبارسنجی دانش‌بنیان بودن کالاها و خدماتی است که توسط آن‌ها ارائه شده است. لیستی از مصادیق کالاها و خدمات دانش بنیان از سال 1392 که روند اجرای قانون بطور جدی ادامه پیدا کرد، تدوین و تهیه شده و معیار و مبنای عمل بوده است.

فهرست کالا و خدمات دانش بنیان

از منابع متعددی جهت تدوین فهرست فوق استفاده شد. تجربیات و گروه ‌بندی‌ها و فهرست‌های مشابه خارجی، یکی از اصلی ترین منابع محسوب می شوند که کارشناسان کشورها و نهادهای بین المللی ظرف سال‌های مختلف آنها را تهیه و تدوین کرده اند که می توان به دسته‌بندی‌‌های مراکزی از قبیل برخی مراکز انتقال تکنولوژی در دنیا مانند Yet2، APCIT و RTTN ، چارچوب پیشنهادی سازمان جهانی مالکیت فکری، و سایر مطالعات بین‌المللی نظیر تحقیقات سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه و دسته‌بندی آمار سازمان ملل اشاره نمود.

فهرست کالاهایی که  اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل مورد تحریم قرار دارند هم از جمله اسناد مهمی بود که در همین رابطه مورد توجه قرار گرفته است.

تکنولوژی ها ، صنایع و محصولاتی که در اسناد ملی مربوطه در ادامه این فرایند مورد توجه قرار گرفتند عبارتند از :  

  1. اولویت‌های تکنولوژی «نقشه جامع علمی کشور»
  2. لیست صنایع نوین جهت استقرار در شعاع تهران (جهت اجرای مصوبه هیئت ‌وزیران مورخ 18/5/88)
  3. «خط مشی ها و اولویت‌های پژوهش و فناوری کشور» که توسط دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری سال 1391تهیه شده است
  4. «طرح آمایش صنعتی و معدنی»، ارائه شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه فناوری های پیشرفته  
  5. گروه ‌بندی ارائه شده توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع در زمینه صنایع پیشرفته

تجربیات داخلی مرتبط با این زمینه بویژه حمایت های بعمل آمده از شرکت های دانش بنیان و طرح های منتخب جنشواره های ملی کشور در گذشته نیز در کنار گروه بندی های لیست شده فوق، مورد توجه و رسیدگی قرار گرفت.

مجموعه بزرگی متشکل از متخصصان گردآمده و پیشنهادات و توصیه های آنها کسب شد تا بتوان لیستی مناسب تهیه و تدوین نمود که با در نظر داشتن پیشرفت های جدید تکنولوژیکی جهانی و با بررسی تجربیات ملی مرتبط، مطابق و متناسب با نیازهای محلی و کشوری اخیر باشد.

ثبت ایلیا مجری تخصصی ترین امور ثبتی در زمینه ثبت شرکت 

نحوه انتخاب این متخصصان مورد مشاوره به‌گونه‌ای صورت گرفت که حتی الامکان آنها در یکی از حوزه های تکنولوژی و صنعت، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، نهادهای دولتی مسئول و مرتبط با حوزه های مذکور حضور داشته باشند.  به منظور انتخاب محصولات دانش بنیان، معیارها و ملاک های بدست آمده زیر از بحث های تخصصی در نظر گرفته شدند : 

  1. مستلزم فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی و توسعه متمرکز و با برنامه‌ گروه‌های کارشناسی باشد
  2. اهمیت راهبردی و حیاتی برای کشور داشته باشد
  3. رفع وابستگی به خارج بواسطه وجود مشکلات در سایه تحریم و کاهش هزینه ارزی زیاد
  4. ارائه نوآوری در سطح ملی و عدم شکل گیری بازار عرضه (و متعاقبا تقاضا) در کشور برای آن محصول
  5. داشتن ارزش‌افزوده بالا

از متخصصان و کارشناسان هر یک از زمینه بطور مرتب نظرسنجی بعمل آمده و در طی هر مرحله مشاوران هر حوزه ای، نظرات کارشناسی متخصصان را مورد بازبینی قرار داده با تکمیل آنها توانستند به نتیجه گیری نهایی برسند. همه سازمان های اجرایی مرتبط با بخش صنعت و نیز حوزه های تولیدی کشور و هم چنان برخی از کارشناسان حوزه سیاست گذاری و تکنولوژی از نتیجه نهایی آگاه شدند و از آنها در خصوص نتیجه حاصله ، نظرسنجی شد.

بدین ترتیب بازبینی عمیق این فهرست اولیه، متناسب با جدیدترین پیشرفت های صنعتی و تکنولوژیکی کشور صورت پذیرفت. درکل با بیش از 150 نفر از کارشناسان و متخصصان فعال در وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی، ستادهای تکنولوژی‌های راهبردی، انجمن‌ها و اتحادیه‌های صنفی، پژوهشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، دانشگاه‌ها و شرکت‌های برتر فعال بخش خصوصی با هدف تهیه و تدوین لیست محصولات دانش بنیان مشورت شد و در آخر محصولات دانش بنیان مورد نیاز کشور تحت عنوان 11 زمینه مهم مطابق با دو دیدگاه ذیل مشخص و معرفی شدند:

1- حوزه‌هایی که تحت تسلط وجود محصولات دانش‌بنیان و یا تکنولوژی های برتردرآن‌ها می باشند و دارای متوسط فعالیت‌های تحقیق و توسعه ای بیشتری نسبت به سایر حوزه‌های فناوری و صنعتی می باشند که از میان آنها می توان موارد زیر را برشمرد: حوزه‌های بیو تکنولوژی نانوتکنولوزی، فوتونیک و اپتیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات، انرژی‌های تجدید پذیر، دارو، الکترونیک، مواد پیشرفته، ساخت و تولید پیشرفته، و هوافضا.

2-  حوزه‌ها و بخش‌هایی که تحت تسلط وجود محصولات دانش‌بنیان نمی باشند بلکه شاهد نفوذ تکنولوژی های برتر و محصولات دانش بنیان در آن ها می باشیم از قبیل حوزه های زیر: نفت و گاز، عمران و حمل‌ونقل، برق، معدن، کشاورزی، آب‌وهوا و ….

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت پیمانکاری

در حوزه تجارت های امروزی یکی از پر رونق ترین شرکت های مهندسی شرکت های پیمانکاری می باشد شرکت های پیمانکاری ممکن است به شکل های مختلف قابل ثبت می باشد که متداول ترین های آن به صورت مسئولیت محدود و یا سهامی خاص است

وظایف مجمع عمومی موسس

به منظور تاسیس و راه اندازی شرکت سهامی بایستی هیئتی به نام هیئت موسس تشکیل گردد در این مقاله می توانید به مطالعه وظایف مجمع عمومی موسس بپردازید

مالیات کاهش سرمایه

کاهش سرمایه اجباری هیئت مدیره شرکت موظف است در صورت تلف شدن نیمی از سرمایه شرکت ، به تشکیل مجمع عمومی فوق العاده بپردازد تا در رابطه با ادامه حیات شرکت تصمیم بگیرند اما در حالتی که کاهش سرمایه در زمان سوددهی شرکت انجام می گیرد ، کاهش سرمایه اختیاری می باشد.

وظایف مجمع عمومی عادی

وظایف مجمع عمومی عادی عام می باشد و هر آنچه که در وظایف مجمع عمومی موسس و فوق العاده نمی باشند در زمره وظایف مجمع عمومی عادی قراردارد.در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وظایف مجمع عمومی عادی مقاله را بخوانید.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود به شرکتی گفته می شود که اعضا و شرکای آن 2 و یا چند نفر می باشند که در جهت امور تجارتی تشکیل می شود در این مقاله با مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود اشنا شوید لطفا مطالعه نمایید .

حداقل سرمایه شرکت سهامی عام

نوع خاص و یکتای شرکت های بزرگ، شرکت سهامی عام است که مجاز است سهام خود را به عموم مردم بفروشد در این مقاله به حداقل سرمایه شرکت سهامی عام پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

ثبت موسسه فرهنگی

موسسات فرهنگی هنری از تشکیلاتی می باشند که با در نظر گرفتن اهداف به مقاصد فرهنگی و هنری پرداخته می شوند که می توانند انتفاعی و یا غیر انتفاعی باشد .

اساسنامه شرکت

سندی که به شرکت اعتبار و هویت می بخشد اساسنامه شرکت می باشد در این مقاله می توانید به مطالعه نکات مهم اساسنامه شرکت بپردازید با ما همراه باشید .

تفاوت شرکت با مسئولیت محدود با سهامی خاص

در این مقاله به تفاوت ها و نقاط اشتراکی که در بین شرکتهای با مسئولیت محدود و سهامی خاص می باشد مطالعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید .

ثبت شرکت سهامی عام

شرکت سهامی عام قابل خرید و فروش در بورس اوراق بهادار است و بخشی از سرمایه خود را با دادن سهام به مردم بدست می آورد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟