لوگو سفید ایلیا
انتخاب نام شرکت استعلام شرکت ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی - عمرانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت گردشگری
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت بامسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ورود و خروج شریک نقل و انتقال سهام تغییر نام شرکت
تماس با ما

مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود


ما در این مقاله برآنیم تا درباره مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود مطالبی را به اشخاصی که می خواهند شرکت با مسئولیت کنند ارائه نماییم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شرکت با مسئولیت محدود چیست

به شرکتی شرکت با مسئولیت محدود گفته می شود که میان دو یا چند نفر به منظور انجام کارهای تجاری تشکیل می شود و هر کدام یک از شرکا بدون آن که سرمایه آن ها به سهام تقسیم گردد تنها تا اندازه ای که به شرکت آورده اند در برابر دیون و تعهدات شرکت مسئولیت دارند.

در نام شرکت بایستی  عبارت “با مسئولیت محدود” درج شود هم چنین اسم شرکت نبایستی دارای  اسم هیچ  کدام یک از شرکا باشد؛ درصورتی که  نام شریک در اسم شرکت وجود داشته باشد شریکی که نام او در نام شرکت درج شده است، در برابر اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را خواهد داشت. (مفاد ماده ۹۵ قانون تجارت)

اصولا چه نوع شرکت هایی شرکت با مسئولیت محدود را ثبت می کنند؟

 1. شرکت های بازرگانی.
 2. شرکت های طراحی.
 3. شرکت های پیمانکاری.
 4. شرکت های هواپیمایی.
 5. شرکت های طراحی سایت.
 6. شرکت های کامپیوتری.
 7. شرکت های خدماتی.
 8. و…

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

هنگامی شرکت با مسئولیت محدود قادر به تشکیل است که:

 1. شرکا رضایت و اهلیت داشته باشند.
 2. موضوع شرکت که باید تجاری باشد مشخص شده باشد و برخلاف قانون نباشد.
 3. برای معامله مشروع باشد و با نظم عمومی منافی نداشته باشد.

تشکیل شرکت با مسئولیت محدود نیز همانند شرکت های دیگر ،منوط به آنچه است که از طرف هر کدام یک از شرکا برای همکاری جهت سود بری و تقسیم سود و زیان بین همه شرکا آورده شده است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. کارت ملی ارائه گردد.
 3. دو نسخه تقاضانامه ( که بعد از تایید نام به شما تسلیم می شود) ارائه گردد.
 4. دو نسخه شرکت نامه ( که بعد از تایید نام به شما تسلیم می شود)ارائه گردد.
 5. دو نسخه اساسنامه ( که بعد از تایید نام به شما تسلیم می شود)ارائه گردد.
 6. گواهی عدم سوءپیشینه هیت مدیره ومدیرعامل ارائه گردد (به هنگام منعقد کردن قرارداد تا تایید نمودن  نام ضروری نمی باشد)

نحوه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

بعد از آن که مدارکی که در بالا ذکر شده است را گردآوری کردید بایستی به پایگاه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایید و مدارک و اطلاعاتی که درخواست شده است را وارد نمایید.

سپس بایستی 5 نام به وسیله ی  فرم مشخص نمودن  نام به ترتیب برتری  انتخاب گردد. این نام های انتخابی  بایستی از سه سیلاب انتخاب شده باشند، دربردارنده ی معنا و مفهومی فارسی و مطابق با اصول و فرهنگ دینی و اسلامی باشند و ضمنا در گذشته به  ثبت نرسیده باشند.

این درخواست پس از کامل نمودن به منظور تحقیق و  بررسی و ابلاغ نمودن نظر کارشناسان ثبت شرکت ها ارسال می گردد و کد رهگیری اخذ می شود و در صورتی که مورد  تایید واقع گردید بایستی مدارک به صورت حضوری در اداره ثبت شرکت ها تسلیم شود و ادامه ی پروسه ی ثبت شرکت با پرداخت نمودن هزینه ها پیگیری گردد.

پس ازآن که شرکت در دفاتر قانونی ثبت گردید بایستی موضوع و خلاصه شرکت  منتشر گردد . به همین جهت شرایط ثبت شرکت های بامسئولیت محدود به شرح ذیل می باشد:

_ حداقل تعداد شرکاء،بایستی 2 نفر باشد.

_ به منظور اندازه ی  سرمایه شرکت بامسئولت محدود هیچ گونه  مبلغ و هزینه ای   در قانون تجارت معین  نشده است. در این صورت  حداقل سرمایه اسمی برای شرکت با مسئولیت محدود مبلغ یک میلیون ریال می باشد. ( این سرمایه پرداخت نمی شود و به صورت اسمی می باشد ).

_ حداقل تعداد مدیران ، بایستی  یک نفر باشد. ( برخلاف شرکت های سهامی در نخست این امکان وجود دارد که  مدیر یا مدیران از میان  شرکاء یا خارج از آن ها  انتخاب شوند. ثانیاَ ممکن است مدت زمان  خدمت آنان کمتر یا بیشتر  باشد.)

اعضاء هیئت مدیره نبایستی کارمند باشند و دربردارنده ی سابقه کیفری ( سوء پیشینه ) باشند.

شایان ذکر است، که سرمایه شرکت بامسئولیت محدود به صورت  سهم الشرکه پرداخت می گردد، بدون آنکه عنوان سهم داشته باشند  یا به صورت سهام با قیمت اسمی تعیین شده و مساوی درآمده باشد.

مدت زمان ثبت شرکت بامسئولیت محدود

مدت زمانی که به منظور ثبت شرکت با مسئولیت محدود  بایستی سپری شود به صورت  تقریبی 15 الی 30 روز خواهد بود. این بازه زمانی بر اساس امور ثبتی و نواقص در پرونده متفاوت می باشد . در برخی موارد زمان بیشتری سپری می شود و در برخی دیگر زمان کوتاهتری به انجام می رسد .

در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با ثبت ایلیا تماس بگیرید،کارشناسان ما در این مجموعه آماده ارائه خدمات می باشند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اساسنامه شرکت

سندی که به شرکت اعتبار و هویت می بخشد اساسنامه شرکت می باشد در این مقاله می توانید به مطالعه نکات مهم اساسنامه شرکت بپردازید با ما همراه باشید .

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص

در این مقاله درباره مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص توضیحات و مطالبی ارائه شده است مقاله را تا انتها بخوانید.

شرایط ثبت شرکت

در صورتی که دو یا چند نفر جهت انجام کارهای تجاری با سهیم شدن در سرمایه و طراحی چگونگی تقسیم و زیان مطابق محتوای قرارداد تفاهم کنند پروسه فرایند آن ها یک شرکت تجاری را تشکیل داده است در این مقاله به مطالعه مقاله شرایط ثبت شرکت می پردازیم

انواع مجامع عمومی در شرکت ها

مجامع عمومی از اجتماع شدن شرکا شرکت یک مجمع تشکیل می شود که در اصل شخصیت شرکت را بوجود می آوردند در این مقاله از انواع مجامع عمومی و تعارف و وظایف آنها مطالبی را مطالعه نمایید .

مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

مجمع عمومی فوق العاده از اجتماع صاحبان سهام شرکت تشکیل شده است و در زمان های اضطراری و هنگامی که موضوع فوق العاده ای در میان باشد این مجمع تشکیل می گردد.به همین دلیل تشکیل جلسه این مجمع برخلاف مجمع عمومی عادی از نظم و انضباط خاصی تبعیت نمی کند.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

مراحل ثبت شرکت سهامی عام

در این مقاله به مراحل ثبت شرکت سهامی عام پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

وظایف مجمع عمومی موسس

به منظور تاسیس و راه اندازی شرکت سهامی بایستی هیئتی به نام هیئت موسس تشکیل گردد در این مقاله می توانید به مطالعه وظایف مجمع عمومی موسس بپردازید

مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود، شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت، مسئول قروض و تعهدات شرکت است.

ویژگی شرکت های سهامی عام

شرکت سهامی عام شرکتی است که بخشی از سرمایه اولیه آن به وسیله تاسیس کنندگان مهیا می گردد و بخش دیگری بایستی به معرض خرید عمومی گذاشته شود تا به وسیله افرادی که تمایل دارند ،فراهم شود

ثبت شرکت پیمانکاری

در حوزه تجارت های امروزی یکی از پر رونق ترین شرکت های مهندسی شرکت های پیمانکاری می باشد شرکت های پیمانکاری ممکن است به شکل های مختلف قابل ثبت می باشد که متداول ترین های آن به صورت مسئولیت محدود و یا سهامی خاص است

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟