لوگو سفید ایلیا
انتخاب نام شرکت استعلام شرکت ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی - عمرانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت گردشگری
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت بامسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ورود و خروج شریک نقل و انتقال سهام تغییر نام شرکت
تماس با ما

مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود


ما در این مقاله برآنیم تا درباره مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود مطالبی را به اشخاصی که می خواهند شرکت با مسئولیت کنند ارائه نماییم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شرکت با مسئولیت محدود چیست

به شرکتی شرکت با مسئولیت محدود گفته می شود که میان دو یا چند نفر به منظور انجام کارهای تجاری تشکیل می شود و هر کدام یک از شرکا بدون آن که سرمایه آن ها به سهام تقسیم گردد تنها تا اندازه ای که به شرکت آورده اند در برابر دیون و تعهدات شرکت مسئولیت دارند.

در نام شرکت بایستی  عبارت “با مسئولیت محدود” درج شود هم چنین اسم شرکت نبایستی دارای  اسم هیچ  کدام یک از شرکا باشد؛ درصورتی که  نام شریک در اسم شرکت وجود داشته باشد شریکی که نام او در نام شرکت درج شده است، در برابر اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را خواهد داشت. (مفاد ماده ۹۵ قانون تجارت)

اصولا چه نوع شرکت هایی شرکت با مسئولیت محدود را ثبت می کنند؟

 1. شرکت های بازرگانی.
 2. شرکت های طراحی.
 3. شرکت های پیمانکاری.
 4. شرکت های هواپیمایی.
 5. شرکت های طراحی سایت.
 6. شرکت های کامپیوتری.
 7. شرکت های خدماتی.
 8. و…

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

هنگامی شرکت با مسئولیت محدود قادر به تشکیل است که:

 1. شرکا رضایت و اهلیت داشته باشند.
 2. موضوع شرکت که باید تجاری باشد مشخص شده باشد و برخلاف قانون نباشد.
 3. برای معامله مشروع باشد و با نظم عمومی منافی نداشته باشد.

تشکیل شرکت با مسئولیت محدود نیز همانند شرکت های دیگر ،منوط به آنچه است که از طرف هر کدام یک از شرکا برای همکاری جهت سود بری و تقسیم سود و زیان بین همه شرکا آورده شده است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. کارت ملی ارائه گردد.
 3. دو نسخه تقاضانامه ( که بعد از تایید نام به شما تسلیم می شود) ارائه گردد.
 4. دو نسخه شرکت نامه ( که بعد از تایید نام به شما تسلیم می شود)ارائه گردد.
 5. دو نسخه اساسنامه ( که بعد از تایید نام به شما تسلیم می شود)ارائه گردد.
 6. گواهی عدم سوءپیشینه هیت مدیره ومدیرعامل ارائه گردد (به هنگام منعقد کردن قرارداد تا تایید نمودن  نام ضروری نمی باشد)

نحوه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

بعد از آن که مدارکی که در بالا ذکر شده است را گردآوری کردید بایستی به پایگاه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایید و مدارک و اطلاعاتی که درخواست شده است را وارد نمایید.

سپس بایستی 5 نام به وسیله ی  فرم مشخص نمودن  نام به ترتیب برتری  انتخاب گردد. این نام های انتخابی  بایستی از سه سیلاب انتخاب شده باشند، دربردارنده ی معنا و مفهومی فارسی و مطابق با اصول و فرهنگ دینی و اسلامی باشند و ضمنا در گذشته به  ثبت نرسیده باشند.

این درخواست پس از کامل نمودن به منظور تحقیق و  بررسی و ابلاغ نمودن نظر کارشناسان ثبت شرکت ها ارسال می گردد و کد رهگیری اخذ می شود و در صورتی که مورد  تایید واقع گردید بایستی مدارک به صورت حضوری در اداره ثبت شرکت ها تسلیم شود و ادامه ی پروسه ی ثبت شرکت با پرداخت نمودن هزینه ها پیگیری گردد.

پس ازآن که شرکت در دفاتر قانونی ثبت گردید بایستی موضوع و خلاصه شرکت  منتشر گردد . به همین جهت شرایط ثبت شرکت های بامسئولیت محدود به شرح ذیل می باشد:

_ حداقل تعداد شرکاء،بایستی 2 نفر باشد.

_ به منظور اندازه ی  سرمایه شرکت بامسئولت محدود هیچ گونه  مبلغ و هزینه ای   در قانون تجارت معین  نشده است. در این صورت  حداقل سرمایه اسمی برای شرکت با مسئولیت محدود مبلغ یک میلیون ریال می باشد. ( این سرمایه پرداخت نمی شود و به صورت اسمی می باشد ).

_ حداقل تعداد مدیران ، بایستی  یک نفر باشد. ( برخلاف شرکت های سهامی در نخست این امکان وجود دارد که  مدیر یا مدیران از میان  شرکاء یا خارج از آن ها  انتخاب شوند. ثانیاَ ممکن است مدت زمان  خدمت آنان کمتر یا بیشتر  باشد.)

اعضاء هیئت مدیره نبایستی کارمند باشند و دربردارنده ی سابقه کیفری ( سوء پیشینه ) باشند.

شایان ذکر است، که سرمایه شرکت بامسئولیت محدود به صورت  سهم الشرکه پرداخت می گردد، بدون آنکه عنوان سهم داشته باشند  یا به صورت سهام با قیمت اسمی تعیین شده و مساوی درآمده باشد.

مدت زمان ثبت شرکت بامسئولیت محدود

مدت زمانی که به منظور ثبت شرکت با مسئولیت محدود  بایستی سپری شود به صورت  تقریبی 15 الی 30 روز خواهد بود. این بازه زمانی بر اساس امور ثبتی و نواقص در پرونده متفاوت می باشد . در برخی موارد زمان بیشتری سپری می شود و در برخی دیگر زمان کوتاهتری به انجام می رسد .

در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با ثبت ایلیا تماس بگیرید،کارشناسان ما در این مجموعه آماده ارائه خدمات می باشند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت بامسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود، در این نوع از شرکت سرمایه به سهام و قطعات کوچکترین شرکا قسمت نمی شود و شرکا به میزان سرمایه ای که در شرکت دارند در قبال بدهی ها و مطالبات اشخاص ثالث مسئولیت بر عهده دارندر

مجمع عمومی موسس چیست؟

تشکیل مجمع عمومی موسس در شرکت های سهامی عام الزامی است.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود به شرکتی گفته می شود که اعضا و شرکای آن 2 و یا چند نفر می باشند که در جهت امور تجارتی تشکیل می شود در این مقاله با مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود اشنا شوید لطفا مطالعه نمایید .

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص

در این مقاله درباره مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص توضیحات و مطالبی ارائه شده است مقاله را تا انتها بخوانید.

ثبت شرکت سهامی عام

شرکت سهامی عام قابل خرید و فروش در بورس اوراق بهادار است و بخشی از سرمایه خود را با دادن سهام به مردم بدست می آورد.

اساسنامه چیست؟

اساسنامه مقررات یا قراردادی است که برای طرز کار یک جمعیت مشخص و معین می شود مانند قانون اساسی و اساسنامه شرکت های تجاری و انجمن ها.

وظایف مجمع عمومی عادی

وظایف مجمع عمومی عادی عام می باشد و هر آنچه که در وظایف مجمع عمومی موسس و فوق العاده نمی باشند در زمره وظایف مجمع عمومی عادی قراردارد.در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وظایف مجمع عمومی عادی مقاله را بخوانید.

انتخاب اسم برای ثبت شرکت

زمانی که موسس تصمیم به ثبت شرکت دارد ابتدا باید نامی را جهت شناسایی برای شرکت در نظر بگیرید بدین منظور در مرحله نخست باید شرایط انتخاب نام براي شرکت را بررسی نماید در این مقاله به توضیحات بیشتر شرایط نام شرکت پرداخته می شود

ثبت موسسه حقوقی

در جهت ثبت موسسه حقوقی الزامی است باتوجه به شرایط اعضا باید اقدامات لازم را در اداره ثبت شرکتها انجام دهید .

ویژگی شرکت های سهامی عام

شرکت سهامی عام شرکتی است که بخشی از سرمایه اولیه آن به وسیله تاسیس کنندگان مهیا می گردد و بخش دیگری بایستی به معرض خرید عمومی گذاشته شود تا به وسیله افرادی که تمایل دارند ،فراهم شود

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟