لوگو سفید ایلیا
انتخاب نام شرکت استعلام شرکت ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی - عمرانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت گردشگری
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت بامسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ورود و خروج شریک نقل و انتقال سهام تغییر نام شرکت
تماس با ما

اخذ گرید


شایستگی و رتبه بندی سازه های دستگاه  فنی و اجرایی در کشور یکی از خدمات موسسه مدیریت و برنامه‌ریزی تشخیص می‌باشد. رتبه بندی یا گرید مقیاسی می باشد که با توجه به دستورالعمل های گردآوری شده و با توجه به احراز شرایط لازم از جانب این موسسه به منظور فعالیت شرکت ها در نظر گرفته می‌شود.

اخذ گرید

شایستگی و سزاواری شرکت‌ها جهت شرکت در مناقصه‌های دولتی و انجام طرح های بزرگ بایستی از لحاظ توان فنی و سابقه های کاری آن‌ها به وسیله ی اداره های مربوطه مورد بررسی و ارزیابی  واقع می شود.

در صورتی که این شرکت‌ها شرایط مذکور را داشته باشند و مورد تایید واقع شوند ، موفق می شوند گواهی تشخیص صلاحیت را دریافت نمایند؛ به دریافت نمودن تصدیق تشخیص صلاحیت اصطلاحا اخذ رتبه بندی یا اخذ گرید می‌گویند.

شرکت ها به منظور دریافت رتبه با توجه به نوع فعالیت در پنج دسته طبقه‌بندی می‌شوند :

  • پیمانکاران
  • مشاوران
  • طرح و ساخت یا EPC
  • انفورماتیک
  • انبوه سازان

رتبه هر کدام یک از این شرکت ها با توجه به  شرایط و دستورالعمل های که مختص  آن ها می باشد به طریقه ی اداره های مختلف صادر می‌گردد.

جهت مطالعه بیشتر در مورد ثبت شرکت پیمانکاری می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید

چرا شرکتها نیاز به اخذ رتبه بندی دارند؟

دریافت رتبه بندی شرکت و یا تمدید و بالابردن رتبه کاری تخصصی  امری بسیار مهم می باشد ؛ این کار ذره‌ای از اهمیت آن را در روال فعالیت اقتصادی شرکت ها کم نمی کند. دریافت رتبه بندی به عنوان اولین گام به منظور حضور در مناقصه‌های دولتی و انجام کارهایی که سبب دریافت سودآور اقتصادی و در انتها توسعه ی کسب و کار ‌های سازمان اقتصادی می‌باشد.

پس نتیجه می‌گیریم که دریافت رتبه برای شرکت ها در بردارنده ی اهمیت و مزیت‌هایی می باشد که در ذیل بیان شده است .

کلیه ی شرکت ها به منظور همکاری با نهاد ‌ها و شرکت های دولتی بایستی به منظور دریافت رتبه و تشخیص کفایت فنی خود مبادرت  نموده باشند؛ در غیر این صورت شرکت در مناقصه ها  و طرح های دولتی ممکن نخواهد بود.

امکان مقایسه نمودن شرکاء با رقیبان ، مشخص نمودن وجه های زور وناتوانی داخلی و مهلت ها و انذارهای محیطی به منظور کمک به تهیه راهبرد های مناسب با محیط و توانایی ‌های شرکت را فراهم می کند.

سبب بهتر شدن رهنمونی و راهبرد کارکرد مدیران ارشد شرکت و واحدهای مختلف آن بر اساس عملکردها می باشد.

سبب تجدید نظر در سرمایه گذاری‌های سابق و تصمیم‌گیری در رابطه با سرمایه‌گذاری‌های جدید با توجه به طبقه بندی و نتیجه های به دست آمده براسای تخمین کارکردها می شود .

امکان کمک به اعتباردهندگان در انتخاب نمودن بهترین شرکت‌ها در اعطای اعتبارات آینده را فراهم می کند.

سبب تجدید نظر و تصمیم‌گیری در رابطه با خرید و وفادار نمودن مشتریان به شرکت‌های بهتر می شود.

به تجدید نظر و تصمیم‌گیری دولت و نهاد های دولتی در رابطه با حمایت، دخالت ، جریمه و یا تشویق و راهنمایی شرکت‌ها کمک می نماید.

ایا در ثبت شرکت خود دچار مشکل شده اید می توانید از مشاوران و متخصصان ثبت ایلیا راهنمایی لازم را در زمینه ثبت شرکت بهره مند شوید . 

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اخذ گرید

دریافت رتبه بندی شرکت و یا تمدید و بالابردن رتبه کاری تخصصی امری بسیار مهم می باشد دریافت رتبه برای شرکت ها در بردارنده ی اهمیت و مزیت‌هایی می باشد که در این مقاله بیان شده است

اخذ رتبه بندی پیمانکاری

جهت اخذ رتبه بندی شرکت های پیمانکار معیار اصلی تعداد نیروی فنی و مهندسی حاضر در هیئت مدیره یک شرکت می باشد

رتبه بندی شرکت و اخذ گرید

بعد از آنکه شرکتهای پیمانکاری به ثبت رسیدند اولین کار اخذ رتبه بندی می باشد در این مقاله از شرایط اخذذ رتبه مطالبی را مطالعه نمایید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟