لوگو سفید ایلیا
انتخاب نام شرکت استعلام شرکت ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی - عمرانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت گردشگری
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت بامسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ورود و خروج شریک نقل و انتقال سهام تغییر نام شرکت
تماس با ما

اخذ کد اقتصادی شرکت


جهت دریافت کداقتصادی از طریق اینترنت می توانید اقدامات لازم را انجام دهید این کار سهولت در روش ثبت می باشد که دیگر متقاضیان به اداره مراجعه ننمایند.

اخذ کد اقتصادی شرکت

با وارد شدن به پایگاه اینترنتی WWW.Tax.gov.ir ،شروع فعالیت نمایش داده می شود.بعد از وارد شدن به سامانه اینترنتی ثبت نام در سیستم مالیاتی به منظور آغاز،بایستی پروسه پیش ثبت نام کد اقتصادی را با موفقیت به انجام رسانیده باشید و نام کاربری و کلمه عبور توسط پست به دست شما رسیده باشد.

چنانچه مواردی در بالا ذکر شده است انجام گرفتند قادر می باشید با انتخاب کلید عملیات ثبت نام پروسه را شروع کنید.با انتخاب مرحله سوم پروسه یعنی ثبت نام صفحه نخستین ثبت اسم اشخاص حقوقی مشاهده می گردد.

با کلیک نمودن بر روی گزینه آغاز صفحه ای که به اطلاعات هویتی،شناسایی درخواست کننده مربوط می شود نمایش داده می شود که در بردارنده اطلاعات شناسایی،هویتی شما است.

با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور خود و عبارت امنیتی قادر می باشید وارد سیستم شوید.توچه داشته باشید چنانچه چندین بار اطلاعات را اشتباه وارد نمایید سامانه شما قفل می گردد و چنانچه به صورت اشتباهی اطلاعات دیگران را وارد نمایید اطلاعات شما به طور کامل در مرحله اعتبار سنجی رد می گردند و  عهده دار تمامی نتایجی که از آن حاصل می شود شما می باشید.بهتر است بدانید که تمامی عملیات شما بر رور این سامانه به شکل پیشامد نگاری قید می شود.

ورود اطلاعات

بعد از درج اطلاعات شناسايي و وارد کردن عبارت تصوير امنيتي، باانتخاب نمودن كليد “ورود”، به بخش شعب سامانه وارد می شوید نکته ی مهم این می باشد که کامل کردن کلیه  قسمت های  ستاره دار ضروري و الزامی می باشند.

در ضمن به منظور ویرایش نمودن اطلاعاتی که در تمامی صفحه ها نمایش داده شده است نیاز می باشد تا در فهرست پایین صفحه برروی انتخاب اطلاعات این سطر کلیک نمایید و بعد از نمایش اطلاعات مربوطه در صفحه و انجام تغییرات،برروی کلید ذخیره کلیک نمایید تا اطلاعات شما ثبت شود.

و بعد از کامل کردن فرم اطلاعات شعب با انتخاب نمودن کلید بعدی صفحه هایی به منظور کامل نمودن اطلاعات مدیران اصلی و وارد نمودن اطلاعات مالیاتی نمایش داده خواهند شد.

از بخش پیش ثبت نام اطلاعات مدیر عامل نمایش داده می شود و در صورتی که به ویرایش نیاز داشته باشد قابل ویرایش خواهد بود.در صورتی که شما نیاز داشته باشید تا اطلاعاتی که وارد شده است را ویرایش نمایید قادر می باشید با انتخاب اطلاعات این سطر اطلاعات مورد نظرخودتان را ویرایش نمایید.شما در صفحه اطلاعات مالیاتی اطلاعات پرونده های مالیاتی خود را به تفریق منبع مالیاتی در صورت وجود وارد کنید.

در صورتی که شما شماره پرونده مالیاتی خود را وارد نکنید به عنوان در خواست کننده جدید محسوب می شوید و بایستی به نزدیک ترین دایره مالیاتی مربوط به خودتان رجوع نمایید و پس از تشکیل پرونده شماره کلاسه پرونده خود را در این صفحه وارد و قید کنید.

در مرحله بعدی نشانی محل فعالیت نمایش داده می شود. در این صفحه اطلاعات اقامتگاه قانونی که در پیش ثبت نام وارد شده است نمایش داده می شود. چنانچه اطلاعات محل فعالیت شما با اطلاعات اقامتگاه قانونی متمایز می باشد آن را به نشانی محل فعالیت تغییر دهید.

پس از رویت اطلاعات محل فعالیت اصلی با انتخا نمودن گزینه بعدی صفحه هایی به منظور ورود اطلاعات مالی و اطلاعات حساب های بانکی نمایش داده می شوند و پس از وارد شدن و کامل کردن تمامی اطلاعات بالا با کلیک نمودن بر روی گزینه بعدی اطلاعات فعالیت شما نمایش دهده خواهد شد.

اطلاعاتی که از بخش پیش ثبت نام وارد شده است نمایش داده می شود و می توان آن ها را ویرایش کرد.

در صورتی که نیاز دارید  بیشتر از یک فعالیت را وارد نمایید بایستی در صد آن را هم مشخص کنید.در صورتی که نیاز دارید تا اطلاعاتی را که نمایش داده شده اند را ویرایش نمایید،همان گونه که تشریح داده شد بایستی در فهرست پایین صفحه برروی گزینه انتخاب اطلاعات این سطر کلیک نمایید و بعد از آن که اطلاعات مربوطه را مشاهده نمودید و آن ها را تغییر دادید بروی گزینه ذخیره ذخیره کلیک نمایید تا اطلاعات شما ثبت و ذخیره گردد.

بعد از آن که اطلاعات فعالیت را کامل کردید با کلیک نمودن بر روی گزینه بعدی صفحه ای به منظور ورود اطلاعات مجوز ها نمایش داده خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقتصادی شرکت

مدارک مورد نیاز برای درخواست کد اقتصادی اشخاص حقیقی:

 1. درخواست کتبی شخص.
 2. فتوکپی از تمامی صفحات مدارک شناسایی.
 3. سه قطعه عکس 2*3 متقاضی(3 قطعه)
 4. فتوکپی از پروانه کسب.
 5. تکمیل فرم اطلاعات هویتی اشخاص حقیقی.
 6. کپی کارت اقتصادی قبلی یا فیش کامپیوتری.
 7. پرداخت مبلغ 10000 ریال و ارایه فیش پرداختی.

مدارک مورد نیاز برای درخواست کد اقتصادی اشخاص حقوقی

 1. درخواست کتبی شرکت.
 2. کپی از تمامی صفحات شناسنامه.
 3. روزنامه ی رسمی که آگهی تأسیس شرکت در آن درج شده باشد.
 4. تنظیم فرم اطلاعات هویتی اشخاص حقوقی
 5. کپی کارت اقتصادی قبلی یا فیش کامپیوتری.
 6. فیش پرداختی به مبلغ 10000 ریال.

تائيد ثبت نام کد اقتصادی

بعد از آن که اطلاعات مجوز ها را کامل کردید و برروی گزینه تایید و ثبت نهایی کلیک نمودید صفحه مشاهده وتایید و تصدیق اطلاعات نمایش داده می شود.

در صورتی که اطلاعاتی نمایش داده شده اند جامع و درست نمی باشند با کلیک نمودت بر روی گزینه خیر می توانید به صفحه های قبل بازگردید و اطلاعاتی که مورد نظرتان می باشد را کامل و آن ها را ویرایش کنید. چنانچه اطلاعاتی که نمایش داده شده است جامع و کامل می باشد با کلیک نمودن بر روی گزینه بله اطلاعات شما به صورت نهایی ثبت می گردد و بعد از آن به اداره امور مالیاتی به منظور بررسی و صادر شدن کارت اقتصادی ارسال می شود.شایان ذکر است که بعد از این مرحله اطلاعاتی را که وارد نموده اید قابل اصلاح و ویرایش نمی باشد.

خاتمه ثبت نام و دريافت كد رهگيري کد اقتصادی

بعد از آن که آن که اطلاعات به صورت نهایی مورد تایید و تصدیق وارد گردید شماره رهگیری مخصوصی به شما داده می شود که شما قادر می باشید آن را چاپ و نگهداری کنید.به مدت 14 روز کاری اطلاعات شما اعتبار سنجی می شود و در صورتی که اطلاعات مورد قبول واقع شود کدا قتصادی شما صادر می شود و به آدرسی که در فرم درج شده است ارسال می شود.در صورتی که در مدت زمان تعیین شده کداقتصادی را دریافت نکردید می توانید از قسمت رهگیری ثبت نام این شامانه نورد را ردجویی و پیگیری کنید.

مشاوران و کارشناسان ثبت ایلیا آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم اخذ کد اقتصادی شرکت می باشند.هم چنین در صورت روبرو شدن با هر سوالو مسئله ای می توانید با ثبت ایلیا تماس بگیرید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اقدامات بعدی ثبت شرکت

ابتدا باید حوزه مالیاتی را انتخاب نمایید . بدین صورت که هر شرکت بعد از اینکه اقدامات اصلی ثبت را به پایان رساند باید به تعیین حوزه مالیاتی خود اقدامات لازمه را انجام دهد

استعلام کد اقتصادی شرکت

کد اقتصادی شماره ای 12 رقمی می باشد که مطابق قانون به منظور اشخاص حقوقی و حقیقی که به تولید کالا و خدمات مشغول می باشند تعیین شده است دراین مقاله به توضیحات بیشتر کد اقتصادی اشاره شدهاست لطفا مطالعه نمایید .

اخذ کد اقتصادی شرکت

جهت دریافت کداقتصادی از طریق اینترنت می توانید اقدامات لازم را انجام دهید این کار سهولت در روش ثبت می باشد که دیگر متقاضیان به اداره مراجعه ننمایند مقاله اخذ کداقتصادی رامطالعه نمایید .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟