لوگو سفید ایلیا
انتخاب نام شرکت استعلام شرکت ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی - عمرانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت گردشگری
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت بامسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ورود و خروج شریک نقل و انتقال سهام تغییر نام شرکت
تماس با ما

اقدامات بعدی ثبت شرکت


بعد از به پایان رسیدن پروسه ثبت شرکت باید برای انجام اقدامات بعدی ثبت شرکت مبادرت نمایید برای این امرابتدا باید حوزه مالیاتی را انتخاب نمایید . بدین صورت که هر شرکت بعد از اینکه اقدامات اصلی ثبت را به پایان رساند باید به تعیین حوزه مالیاتی خود اقدامات لازمه را انجام دهد. در واقع 1 ماه بعد از صدور آگهی تأسیس می توانید اقدام به تعیین حوزه مالیاتی نمایید . 

حداکثر دو هفته زمان جهت تعیین حوزه مالیاتی اقدام کرد . شما در مواردی نیاز به تعیین حوزه مالیاتی دارید که این موارد اخذ کد اقتصادی ، اخذ کارت بازرگانی ، اخذ تسهیلات بانکی ، شرکت در مناقصات و مزایدات، افتتاح حساب بانکی، تشکیل پرونده بیمه کارکنان شرکت می باشد چنانچه شرکت در موعد مقرر نسبت به تشکیل پرونده مالیاتی اقدامات لازم را انجام ندهد، مشمول جرائم مقرره در قانون "مالیات های مستقیم" می گردد.

تا 4 ماه پس از سال مالیاتی اشخاص حقوقی موظف هستند که اظهارنامه ، ترازنامه ، حسابهای سود و زیان متکی به دفاتر اسناد و مدارک خود را به اداره مالیاتی تحویل دهند . در واقع فعالیت اصلی شخص حقوقی مشخص باشد و مالیات به آن تعلق گیرد .

مراحل تعیین حوزه ی مالیاتی و کد اقتصادی پس از ثبت شرکت

میتوانید به نزدیکترین محل فعالیت شرکت اداره دارایی مراجعه نموده و تشکیل پرونده را انجام داده و مدارک  مورد نیاز را تسلیم نمایید و کد واحد مالیاتی نیز دریافت نمایید . 

مدارک مورد نیاز برای تعیین حوزه ی مالیاتی و کد اقتصادی

  • قبض تلفن و برق محل فعالیت شرکت را ارائه دهید .
  • ارائه ای از مدارک اصلی شرکت از جمله اساسنامه ، آگهی تأسیس شرکت و...
  • ارائه اجاره نامه دارای کدرهگیری و یا سند از محل فعالیت شرکت که آدرس شرکت در ان قید شده باشد
  • از پروانه کسب و یا مجوز فعالیت کپی ارائه داده شود
  • ارائه مدارک هویتی کارت ملی و یا شناسنامه متقاضی و شرکا شرکت
  • ارائه درخواست اظهارنامه مالیاتی به همراه امضا تمامی صاحبان امضا
  • آدرس شرکت باید به صورت دقیق باشد و ملک یا اداری و یا تجاری باشد . در غیر اینصورت شرکت متخلف می باشد و نمی تواند کداقتصادی را اخذ نماید .

می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در مورد اخذ کد اقتصادی با مشاوران و متخصصان ثبت شرکت مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید . 

نکات تعیین حوزه مالیاتی و کد اقتصادی

بدون دارا بودن پرونده مالیاتی شرکت ها  نمی توانند در پایان سال مالی ، اظهارنامه مالیاتی فعالیت و یا عدم فعالیت خود را به اداره دارایی ارائه دهند. که با این وجود مشکلات مالیاتی را برای شرکت در پی دارد .

باید این نکته را بدانید که در صورت کوتاهی و عق افتادن تشکیل پرونده مالیاتی ، شرکت مستلزم جرائمی از سوی اداره مالیات می باشد . مقدار این جرائم در قانون مالیات های مستقیم ذکر شده است .

وقتی یک شرکت تشکیل می شود، بدون داشتن پرونده مالیاتی نمی تواند کد اقتصادی بگیرد، لذا شرکت نمی تواند با جایی قرارداد ببندد و شروع به فعالیت کند و بالاخره اینکه داشتن کد اقتصادی برای هر فعالیتی الزامی است.

در این مقاله مطالبی در مورد اقدامات بعدی ثبت شرکت مطالبی ارائه شد در صورتی که با هر سوال یا موردی مواجه شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اقدامات بعدی ثبت شرکت

ابتدا باید حوزه مالیاتی را انتخاب نمایید . بدین صورت که هر شرکت بعد از اینکه اقدامات اصلی ثبت را به پایان رساند باید به تعیین حوزه مالیاتی خود اقدامات لازمه را انجام دهد

اخذ کد اقتصادی شرکت

جهت دریافت کداقتصادی از طریق اینترنت می توانید اقدامات لازم را انجام دهید این کار سهولت در روش ثبت می باشد که دیگر متقاضیان به اداره مراجعه ننمایند مقاله اخذ کداقتصادی رامطالعه نمایید .

استعلام کد اقتصادی شرکت

کد اقتصادی شماره ای 12 رقمی می باشد که مطابق قانون به منظور اشخاص حقوقی و حقیقی که به تولید کالا و خدمات مشغول می باشند تعیین شده است دراین مقاله به توضیحات بیشتر کد اقتصادی اشاره شدهاست لطفا مطالعه نمایید .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟