لوگو سفید ایلیا
انتخاب نام شرکت استعلام شرکت ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی - عمرانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت گردشگری
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت بامسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ورود و خروج شریک نقل و انتقال سهام تغییر نام شرکت
تماس با ما

ثبت آنلاین شرکت


در دنیای امروز به دلیل های مختلفی میل و رغبت اشخاص حقیقی به منظور انجام فعالیت های اقتصادی در پناه شخصیت خیالی شرکت های تجاری افزایش یافته و بلکه در رابطه با فعالیت های بزرگ به یک الزام مبدل شده است. از این جهت مطالعه درباره شیوه تشکیل و ثبت شرکت از مبادرات اولیه در تاسیس و راه اندازی شرکت های تجاری است.

با عنایت به الکترونیکی شدن روال تقاضای ثبت شرکت در مرجع ثبت شرکت ها می توان از روش مراجعه به پورتال اداره ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir  و کامل نمودن فرم مربوطه، نسبت به ثبت شرکت مبادرت نمود.

آشکار است الکترونیکی شدن ابلاغ تقاضای ثبت شرکت صرفه جویی در هزینه و زمان درخواست کنندگان را هم به همراه خواهد داشت.

در این مقاله، به مراحل ثبت اینترنتی شرکت می پردازیم.

مطالعه کنندگان گرامی علاوه بر مطالعه ی این نوشتار، می توانند از طریق تماس با مشاورین توانمند ثبت ایلیا از مشاوره تخصصی و رایگان این مجموعه بهره مند گردند.

مراحل ثبت اینترنتی شرکت

ورود به سامانه ثبت شرکت ها :

جهت ثبت شرکت به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir  مراجعه نمایید. مراحل تکمیل اطلاعات در سامانه به ترتیب ذیل می باشد :

🔸 1- اطلاعات متقاضی را تکمیل کنید.

نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و… متقاضی تأسیس شرکت یا مؤسسه / تابعیت درخواست کننده /  در صورت ایرانی بودن وارد کردن شماره ملی و در صورت غیر ایرانی بودن وارد کردن شماره گذرنامه / درج مقام درخواست کننده  را درج نمایید.

🔸 2- نام و نوع شرکت را مشخص کنید.

در این قسمت بایستی به ترتیب اولویت 5 نام به منظور شرکت انتخاب نمایید تا از بین آن ها یکی انتخاب گردد انتخاب اسم شرکت به منظور شرکت باید ها و نباید های خاص خود را دارد.

اسم های انتخاب شده بایستی دربردارنده شرایط و ضوابطی به شرح ذیل باشد:

  • دارای معنا و مفهوم باشد.
  • با فرهنگ اسلامی مطابقت نداشته باشد.
  • سابقه ثبت نداشته باشد.

در جهت مطالعه بیشتر در مورد انتخاب نام شرکت می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

در این مرحله یک کد رهگیری به شما داده می شود تا بدون نیاز به مراجعه ی حضوری به اداره ثبت شرکت ها، تنها از طریق این وارد نمودن این کد در سامانه نامبرده، بتوانید از روند ثبت اطلاع یابید.

لازم به توضیح است، انتخاب نام شرکت ، یکی از مهم ترین مبادراتی می باشد که در مسیر ثبت شرکت انجام می شود ، نام شرکت بایستی معرف ایده و کسب و کار شما باشد. 

🔸 3- موضوع شرکت را درج نمایید.

مدت و موضوع فعالیت از اطلاعات مورد نیاز در مرحله بعدی می باشد.در مورد این اطلاعات در گذشته با شرکای خود مشورت نمایید. به منظور مشخص نمودن مدت فعالیت شرکت یکی از2گزینه محدود و یا نامحدود را بایستی انتخاب نمایید.این نکته را به خاطر داشته باشید که بعضی از فعالیت ها به مجوز نیازمند می باشد که به منظور ثبت شرکت آن را هم می بایست تهیه نمایید.

🔸 4- نشانی شرکت را مشخص کنید.

این قسمت با مشخصات مرکز اصلی در سایت معرفی گردیده است.در این جا لازم می باشد نشانی را که به منظور محل دفتر شرکت انتخاب نموده اید را همراه با شماره تماس و کد پستی ارائه نمایید.در صورتی که هنوز مکانی را به منظور محل فعالیت شرکت انتخاب ننموده اید قادر می باشید نشانی منزل خود و یا یکی از شرکا را در این قسمت وارد نمایید.این نکته را به خاطر داشته باشید که کلیه مدارکی را که از سوی اداره ثبت شرکت ها به منظور شما ارسال می گردد در نهایت به همین نشانی فرستاده خواهد شد.

🔸 5- سرمایه شرکت را وارد کنید.

در بخش «سرمایه شخص حقوقی» سایت اداره ثبت شرکت ها بایستی تکلیف میزان سرمایه شرکت را مشخص کنید.در شرکت های سهامی ، تعداد سهم و ارزش اسمی آن هم در این فرم وارد می شود .برای ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه مورد نیاز 100هزار تومان است.با این حال مبلغ سرمایه اولیه تاحدودی نشانه ای از اعتبار شرکت است.بنابراین عده ای برای آغاز به کار شرکت سرمایه 10میلیون تومانی در نظر می گیرند.

🔸 6-  معرفی شرکا .

حالا می بایست در فرمی که در مرحله بعد پیش رویتان قرار می گیرد مشخصات سهام داران و اعضای اصلی شرکت را وارد کنید، در صورتی که تعداد این اشخاص بیشتر از 150نفر باشد بایستی فرمی را که از پیش در سایت بارگذاری شده دریافت نمایید و اسامی و مشخصات اشخاص را در آن وارد نمایید؛ در این بخش اطلاعات شناسنامه ای و هم چنین آدرس پستی و شماره تماس این افراد ثبت و ذخیره می گردد.

🔸 7- سهام شرکا را مشخص کنید.

گام بعدی تکمیل نمودن اطلاعات مربوط به سهام و سرمایه شرکاء می باشد،با انتخاب نام هر یک از اعضاء مشخص می کنید که این فرد چه تعداد سهام دارد. «نوع سهام» در حقیقت گزینه ای است که در آن نقدی یا غیر نقدی بودن سرمایه مشخص می شود. سمت اشخاص و ارتباط آنها با یکدیگر در فرم های مراحل بعد ثبت می شود. منظور از ارتباط اشخاص با یکدیگر ، مشخص بودن وکیل و موکل و قیم قانونی و … در ارتباط با شرکا و اعضای شرکت است.

🔸 8- معرفی شعبه های شرکت.

اگر قرار است شرکت شما شعبه هایی هم اینجا و آنجا داشته باشد لازم است در فرم مربوط به این قسمت مشخصات این شعب وارد شود؛ البته در صورتی که هنوز تکلیفی برای این موضوع از طرف سهام داران روشن نشده باشد می توان معرفی شعب را به زمانی دیگر موکول کرد ودر فرم قسمت شعب ،گزینه مربوط به نداشتن شعب را انتخاب کنید.بعد از روشن کردن تکلیف شعب شرکت و مقام اشخاص در آن ،بایستی به سراغ تعیین سال مالی شرکت بروید و در مرحله بعد فرم مربوط به صورتجلسه را تکمیل کنید.

🔸 9- اساسنامه را ارائه دهید.

بعد از تایید اطلاعات شما از شما در خواست می گردد که اساس نامه و شرکت نامه را در سایت بارگذاری نمایید اساس نامه و شرکت نامه شرکت ها فرم های پیش فرضی دارند که تنها بایستی آن ها را تکمیل نمایید و در نهایت در صورتی که تمایل داشتید قادر می باشید مقررات و قوانینی که مختص شرکت خودتان می باشد را به آن اضافه نمایید.حالا بایستی رونوشت برابر اصل شده از اساس نامه خود را در سایت اداره ثبت شرکت ها بارگذاری نمایید.

در جهت مطالعه بیشتر می توانید به مقاله اساسنامه شرکت مراجعه نمایید.

🔸 10- تایید مدارک.

در مرحله پایانی با عنایت به نوع شرکت مدارکی که در خواست کننده بایستی ارائه نماید به نمایش گذاشته می شود و درخواست کننده بایستی بر روی آن کلیک نماید و آن ها را تهیه و تدوین نماید.

از این مرحله به بعد کار اصلی شما در سامانه به اتمام رسیده است و تنها بایستی منتظر باشید تا اداره ثبت شرکت ها از شما بخواهد که مدارک را به منظور آن ها ارسال نمایید.

موسسه ثبت ایلیا شما را در این امر یاری می نماید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت خدماتی

مجموعه فعالیت هایی که از یک مجموعه خدمات رسان به متقاضیان ارائه میگردد والزاما اشکار نمیباشد ومالکیت چیزی را به همراه ندارد.

ثبت موسسه فرهنگی

موسسات فرهنگی هنری از تشکیلاتی می باشند که با در نظر گرفتن اهداف به مقاصد فرهنگی و هنری پرداخته می شوند که می توانند انتفاعی و یا غیر انتفاعی باشد .

کارت بازرگانی چیست ؟

به شخصی بازرگان گفته می‌شود که حرفه ی اصلی او فعالیت تجاری از انواع مختلف مثل صادرات و وارداتِ کالا و کارهایی از این دست است.

ثبت شرکت پیمانکاری

در حوزه تجارت های امروزی یکی از پر رونق ترین شرکت های مهندسی شرکت های پیمانکاری می باشد شرکت های پیمانکاری ممکن است به شکل های مختلف قابل ثبت می باشد که متداول ترین های آن به صورت مسئولیت محدود و یا سهامی خاص است

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی عام

در این مقاله به مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی عام پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

اساسنامه چیست؟

اساسنامه مقررات یا قراردادی است که برای طرز کار یک جمعیت مشخص و معین می شود مانند قانون اساسی و اساسنامه شرکت های تجاری و انجمن ها.

ثبت شرکت تعاونی

تشکیل شرکت تعاونی تنها از طریق اشخاص حقیقی،صورت می گیرد . به این معنی که افراد قادر به تاسیس شرکت تعاونی می باشند و اعضاء جدیدی نیز در ان به عضویت درآیند.

تفاوت شرکت با مسئولیت محدود با سهامی خاص

در این مقاله به تفاوت ها و نقاط اشتراکی که در بین شرکتهای با مسئولیت محدود و سهامی خاص می باشد مطالعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید .

مراحل ثبت شرکت سهامی عام

در این مقاله به مراحل ثبت شرکت سهامی عام پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

ویژگی شرکت های سهامی عام

شرکت سهامی عام شرکتی است که بخشی از سرمایه اولیه آن به وسیله تاسیس کنندگان مهیا می گردد و بخش دیگری بایستی به معرض خرید عمومی گذاشته شود تا به وسیله افرادی که تمایل دارند ،فراهم شود

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟