لوگو سفید ایلیا
انتخاب نام شرکت استعلام شرکت ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی - عمرانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت گردشگری
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت بامسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ورود و خروج شریک نقل و انتقال سهام تغییر نام شرکت
تماس با ما

ثبت تغییرات شرکت سهامی عام


در طول فعالیت شرکتها بر اثر شرایط محیطی یا فردی شرکتها مجبور می شوند که برای ادامه فعالیت و پیمودن روند رو به رشد خود تغییراتی را در برخی از اجزای شرکت اعمال نمایند.این تغییرات می تواند اجباری یا اختیاری باشد.بر حسب قوانین و مقررات  اداره  ثبت شرکت ها  که تغییراتی را برای شرکتها در برهه ای از زمان الزامی دانسته است که به آنها تغییرات اجباری گفته می شود.برای مثال زمان مدیریت مدیران 2 سال در نظر گرفته شده است که پس از ان باید تغییرات لازم در این موررد انجام شود لکن تغییراتی که شرکت با اختیار خود جهت رشد  و پیشرفت شرایط موجود اعمال میکنند مثل ازدیاد ییا کاهش سرمایه شرکت تغییر اختیاری نام دارد.

تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده جهت انجام تغییرات در شرکت های سهامی عام مورد لزوم می باشد.بنابراین اگر بنا بر اعمال تغییراتی باشد باید با توجه به اساسنامه وبه جا آوردن اصول مجامع و با قید تغییرات و ریز آن اقدام به تهیه یک صورتجلسه کرده و نهایتا در عرض یک ماه به اداره ثبت شرکت ها ارائه شود.در این شرکتها که بیشتر از 12 نفر در آن شریک می باشند کافی است صورتجلسات به امضاء هیات ناظر که از 3 نفر شریک یا سهامدار تشکیل شده است برسد.

بر اساس 200 قانون تجارت ثبت تغییرات ذیل در شرکت ها الزامی است:

 1. تغییر اساسنامه.
 2. تمدید مدت شرکت،زاید بر مدت مقرر.
 3. انحلال شرکت،حتی در مواردی که انحلال به واسطه ی انقضای مدت شرکت صورت گیرد.
 4. تعیین کیفیت تفریغ حساب یا تبدیل شرکا یا خروج بعضی از آن ها از شرکت.
 5. تغییر اسم شرکت.
 6. در هر تقسیم راجع به مورد معین ماده ی 58 ق.ت در ماده ی نهم نظامنامه قانون تجارت،علاوه بر موارد بالا،تغییر مدیر یا مدیران شرکت هم افزوده شده است.

انواع تغییرات در شرکت سهامی عام

عمده ترین تغییراتی که در شرکت ها اتفاق می افتد عبارتند از :

 • اضافه کردن سرمایه
 • تقلیل سرمایه
 • انتقال سهام یا سهم الشرکه
 • تصمیم به اینکه موضوع شرکت تغییر کند
 •  تصمیم به جابجایی محل شرکت
 • منحل کردن شرکت مد نظر باشد
 • چنانچه شعبه تاسیس شود
 • گزینش یا تغییر اعضاء هیئت مدیره صورت گیرد
 • بازرسس گزینش شود یا جایگزین شود
 •  صاحببین امضاء مجاز جایگزین یا انتخاب شوند
 • نوع شرکت مبدل به نوع دیگری از شرکت ها شود

 چنانچه مجمع عمومی شرکت ها تصویب کند و با در جریان گزاشتن اداره ثبت شرکت ها با ارائه  تغییرات به این اداره و قید کردن در سند شرکت در اداره ثبت شرکت ها  و درج اگهی در روزنامه رسمی و یک روزنامه کثیر الانتشار امکان انجام هرکدام از این تغییرات امکان پذیر است.در صورتیکه  انجام این تغییرات  نیاز به اطلاع رسانی داشته باشند یعنی در آن الزام باشد و در این امر قصور شود این امکان وجود دارد که برای شرکت مشکلات حقوقی به همراه داشته باشد و چناکه اطلاع رسانی تغییرات اختیاری باشد این امکان وجود دارد که تغییرات مورد قبول واقع نشوند و مردود اعلام شوند . با توجه به مطالب ذکر شده می بایست تغییرات انجام شده را در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رساند.

مطمئنا برای اعمال هر تغییری باید اسنادی نیز جمع آوری شده و به اداره ثبت شرکت ها ارائه شود تا ثبت تغییرات صورت گیرد مدارکی که جهت این امر مورد نیاز است عباتند از:

مدارک لازم جهت تغییرات شرکت سهامی عام 

 • از اساسنامه شرکت فتوکپی گرفته شود
 • ارائه ی روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
 • فهرست شرکا با قید میزان سهام آنها
 • کپی مدارک شناسایی تمامی افراد
 • اصل اسناد هویتی اشخاصی که قصد خروج دارند و حضور در دفاتر اداره ثبت شرکت ها جهت امضاء
 • برای منحل شدن شرکت تمامی شرکا و مدیر تسویه بایند حضور داششته باشند.

مراحل ثبت تغییرات شرکت سهامی عام

اقداماتی که جهت به ثبت رساندن شرکت ها برای ثبت بباید انجام دهند.

_صورتجلسه ای تنظیم گردد و شرکا همه ی اوراق را امضا کنند.

_مراجعه کردن به پایگاه اینترنتی اداره ی  ثبت شرکت ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir

_قرار دادن اسناد و مدارک در سایت و همچنین قید اطلاعات سامانه ی یاد شده

_  مدارک مورد نیاز بوسیله ی پست به اداره ثبت شرکتها فرستاده شود

_ به اداره ثبت شرکت ها رفته و مبالغ قانونی برقرار شده برای آگهی تغییرات تادیه شود.

_ هزینه روزنامه رسمی تادیه شود

_ آگهی پس از پرداخت هزینه صادر شود

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت دانش بنیان

به شرکت یا موسسه خصوصی یا تعاونی، دانش‌بنيان اطلاق می شود که با هدف از تاسیس آن افزایش دانش و ثروت، گسترش اقتصاد دانش گرا، به عینیت بخشیدن آمال علمی و اقتصادی وغیره باشد

اداره ثبت شرکتها

در جهت ثبت فعالیتهای تجاری و بدست آورن شخصیت حقوقی در تهران ملزم است که متقاضیان ثبت خود را در اداره ثبت شرکتها و در شهرستانها در اداره ثبت اصلی آن انجام دهند .

ثبت شرکت خدماتی

مجموعه فعالیت هایی که از یک مجموعه خدمات رسان به متقاضیان ارائه میگردد والزاما اشکار نمیباشد ومالکیت چیزی را به همراه ندارد.

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص

همزمان با فعالیت شرکت سهانی خاص این امکان وجود دارد که به صورت اختیاریی یا الزامی مجبور به اعمال تغییراتی در شرکت باشد و در صورت عدم تغییر در موضوع مورد نظر شرکت دستخوش تزلزل شده و می تواند موجبات تضرر شرکت را فراهم آورد

ثبت تغییرات شرکت

تمامی شرکت هایی که به امر تجارت و بازرگانی مشغول هستند برای امتداد موفقیت و رشد و ترقی خود میبایست در مورد بعضی از موضوعات شرکت با توجه به لزوم و صلاحیت شرکت تغییراتی اعمال نمایند.

تفاوت شرکت با مسئولیت محدود با سهامی خاص

در این مقاله به تفاوت ها و نقاط اشتراکی که در بین شرکتهای با مسئولیت محدود و سهامی خاص می باشد مطالعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید .

استعلام ثبت شرکت

اشخاصی که در صدد منعقد کردن قرارداد و شروع همکاری با شرکت هستند می توانند از آن شماره ثبت شرکت جهت معتبر یودن شرکت استعلام لازم را اخذ نمایند

ثبت شرکت بازرگانی

بازرگانی همان طور که از نامش پیداست اموری است مانند : خرید ، فروش ، توزیع ، واردات ، صادارت ...... ، عموما واردات و صادارت کالاهایی که مجاز است انجام می شود

تبدیل شرکت سهامی

برای تبدیل شرکت سهامی نوع یک شرکت پس از ثبت آن بایستی موافقت تمامی سرمایه گذاران و شرکاء طی یک جلسه مجمع فوق العاده اعلام گردد.

تغییر نام شرکت

زمانی که ثبت شرکت را انجام می دهید می توانید در چارچوب اساسنامه تنظیم شده مواردی که تعیین شده را تغییر داد یکی از مواردی که امکان تغییر بعد از ثبت شرکت را دارد نام شرکت می باشد .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟