لوگو سفید ایلیا
انتخاب نام شرکت استعلام شرکت ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی - عمرانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت گردشگری
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت بامسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ورود و خروج شریک نقل و انتقال سهام تغییر نام شرکت
تماس با ما

ثبت موسسه غیر تجاری


سازمان ها و نهادهایی وجود دارند که  هدف از تشکیل آنها پرداختن به امور غیر تجاری می باشد. این نهادها می توانند با کاربردهای  غیر تجاری مانند  فعالیت‌های ادبی، علمی، انجمنی، خیریه، خدماتی و… شروع به کار نمایند، که به آنها موسسه اطلاق می شود.

انواع موسسه غیر تجاری

موسسات با توجه به اهدافشان دو قسمت می باشند:

  • موسساتی که به منظور کسب منفعت مالی و دریافت سود تشکیل نشده اند که به آنها موسسات غیر انتفاعی گفته می شود مانند: انجمن‌های اسلامی، علمی، ادبی و….
  • موسساتی که به منظور کسب منافع مالی و رسیدن به سود اعضا تشکیل می شود و به آنها موسسات غیر تجاری اطلاق می شود مانند:کلاس های زبان، آموزشگاه‌های علمی، فنی، هنری،مدارس غیرانتفاعی و….
نکاتی که برای ثبت موسسه باید در نظر گرفت:

ثبت موسسه غیرانتفاعی،باید با اخذ اجازه نیروی انتظامی محل باشد.

برای ثبت موسسه باید دست کم دو نفر شریک حضور داشته باشند لکن مجازبه سرمایه گذاری به هر اندازه ای می باشند.

با ثبت موسسه به آن شخصیت حقوقی داده می شود و آنها را به اسم بنگاه، کانون و… میتوان خطاب کرد.

وجود اظهارنامه برای ثبت موسسه غیر تجاری  ( دو نسخه از پرینت تقاضا نامه ثبت با منضمات) از ملزومات می باشد.

چنانچه در تهران موسسه به ثبت برسد باید به اداره ثبت شرکت‌ها مراجعه کرد و در صورتی که در شهرستان به ثبت برسد به اداره ثبت مرکز اصلی موسسه می بایست مراجعه کرد.

چنانچه موسسه انتفاعی باشد اسناد تحصیلی و مهارت موسسین بایست با موضوع موسسه مطابقت داشته باشد.پس از آن دستر ثبت داده شده و به صدور می رسد.

مواردی همچون موضوع موسسه، هیات مدیره ( نهاد اداره کننده)، مجامع عمومی (نهادتصمیم گیرنده) و امور تفویض شده در اساسنامه موسسات غیرتجاری مثل اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود، قید شده است.

مدارک موردنیاز جهت ثبت موسسه غیر تجاری

  • دو نسخه از صورت‌جلسه تنظیم شده ی مجمع موسسین
  • دو جلد از تنظیم اساسنامه که شرکا پای تمامی ضفحات ان را امضا کرده باشند.
  • گرفتن دو رونوشت از درخواست ثبت موسسه از اداره ثبت شرکت‌ها و کامل کردن آن  و امضا شرکاء
  • کپی صفحه اول شناسنامه وکارت ملی شرکاء و چنانچه دارای توضیح درشناسنامه باشد یک کپی ازآن
  • در صورت نیاز در ارتباط با موضوع موسسه مجوز اخذ شود.
  • موسسه باید دست کم دارای دو شریک باشد.
  • در موسسه می توان به هر میزان سرمایه گذاری کرد.
  • اگر شرکت دارای شعبه باشد باید با امضای مدیر شعبه و کپی شناسنامه و محل سکونت باشد.

مراحل ثبت مؤسسات غیر تجاری

فرم درخواست ثبت موسسه تکمیل شود و شرکا آن را امضا نمایند.
فرم صورتجلسه موسسین کامل شود و شرکا آن را امضا نمایند.
تمامی صفحات اساسنامه بوسیله ی شرکا تنظیم و امضا شود.
گزینش چند اسم که مطابق با فرهنگ و شئونات باشند و قبلا نیز به ثبت نرسیده باشند و ایرانی باشند و ارائه به مسئول تغیین نام اداره ثبت شرکتها . با وارسی اسامی  مسئول مربوطه ، تاییدیه گزینش یکی از نام های درخواستی را صادر می کند.

بعد از اینکه اسم مورد نظر تایید شد به اداره ثبت شرکتها مراجعه کرده و پس از ارزیابی و وارسی و مطابقت آن با موضوع فعالیت موسسه اگر به مجوز ماجع دارای صلاحیت نیاز داشت الزاما برای دریافت مجوز معرفی خواهند شد.

بعد از اینکه مجوز مطابق با موضوع موسسه دریافت شد و مجوز مورد نیاز ارائه شد در ارزیابی ثبت شرکتها چنانچه اسناد دارای کاستی نباشند، درخواست کننده به حسابداری مراجعه کرده و مسئول مربوطه با در نظر گرفتن سرمایه موسسه   مبلغ حق الثبت را تعیین می کند و درخواست کننده را برای تادیه حق الثبت به بانک ملی ایران هدایت کرده و بعد از تادیه مبلغ تعیین شده فیش پرداخت را به حسابداری تحویل داده و ، نامه درخواست متقاضی مهر می شود و دستور ثبت توسط مسئول مربوطه صادر شده  و درخواست کننده  باید به قسمت ثبت شرکتها مراجعه کند.

بعد از امضای رئیس اداره ثبت شرکتها و تایپ شدن آگهی مربوط ، در قسمت ثبت شرکتها مینوت آگهی تاسیس تنظیم خواهد شد و درخواست کننده مجددا با مراجعه قسمت ثبت شرکتها و بعد از اینکه مسئول قسمت تایید هویت را به عمل آورد درخواست کننده باید شخصا یا وکالتا پای ثبت دفتر را امضا نماید  و پس از آن یک رونوشت از اسناد (اساسنامه ، صورتجلسه ، تقا ضانامه)که اداره ثبت شرکتها آنها را مهر کرده باشد به درخواست کننده ارائه می شود و درخواست کننده به دبیر خانه اداره رفته و پرونده را ارائه داده ، یک برگ آگهی تایپ شده را به اداره کل دفتر روابط عمومی و امور بین الملل که همان بخش دایره آگهی ها  می باشد ارائه داده و برای تادیه مبلغ درج روزنامه کثیر الانتشار به بانک رفته و پس از پرداخت فیش واریزی را به دبیرخانه می برد .

بعد از اینکه رئیس اداره ثبت شرکتها نسخ های تایپ شده را امضا کرد آگهی صادر خواهد شد و دو رونوشت تایپی برای درج در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی (واقع خیابان بهشت، ضلع جنوبی پارک شهر) ونسخه دیگر به همراه فیش تادیه جهت ارائه به قسمت دایره آگهی ها جهت درج روزنامه کثیر الانتشار به درخواست کننده ارائه می شود . اینگونه مراحل ثبت موسسه طی شده و به پایان می رسد.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

کارت بازرگانی چیست ؟

به شخصی بازرگان گفته می‌شود که حرفه ی اصلی او فعالیت تجاری از انواع مختلف مثل صادرات و وارداتِ کالا و کارهایی از این دست است.

استعلام شناسه ملی

شناسه ی ملی شماره ای 11 رقمی است که منحصر به فرد می باشد.بعد از گذراندن ماحل ثبت شرکت به شخص حقوقی تعلق می گیرد که در زیر به توضیحات بیشتر می پردازیم

ثبت شرکت تعاونی

تشکیل شرکت تعاونی تنها از طریق اشخاص حقیقی،صورت می گیرد . به این معنی که افراد قادر به تاسیس شرکت تعاونی می باشند و اعضاء جدیدی نیز در ان به عضویت درآیند.

ثبت شرکت دانش بنیان

به شرکت یا موسسه خصوصی یا تعاونی، دانش‌بنيان اطلاق می شود که با هدف از تاسیس آن افزایش دانش و ثروت، گسترش اقتصاد دانش گرا، به عینیت بخشیدن آمال علمی و اقتصادی وغیره باشد

نقل و انتقال سهام

برای انتقال سهام نیازی به تنظیم سند رسمی نمی باشد ولی برای انتقال سهام با نام تشریفاتی در نظر گفته شده است که مالک سهام را ملزم به رعایت آن کرده است

ثبت موسسه غیر تجاری

سازمان ها و نهادهایی وجود دارند که هدف از تشکیل آنها پرداختن به امور غیر تجاری می باشد. این نهادها می توانند با کاربردهای غیر تجاری مانند فعالیت‌های ادبی، علمی، انجمنی، خیریه، خدماتی و… شروع به کار نمایند، که به آنها موسسه اطلاق می شود.

لیست شرکت های دانش بنیان

دانش بنیان عبارتی است که برای پروانه یا تاییدیه ای بکار می رود که کمیته ارزیابی و تعیین صلاحیت شرکت های دانش بنیان با نظارت معاونت علمی ریاست جمهوری در قبال محصولات یا سرویس های شرکت خاصی انجام می دهد تا برای شرکت مذکور مجوز لازم را صادر نماید.

نحوه استفاده از کارت بازرگانی

اخذ کارت بازرگانی برای کلیه بازرگانان الزامی می باشد . دریافت کارت بازرگانی پس از طی مراحل قانونی امکان پذیر بوده و جهت واردات و صادرات محصول می توان از آن استفاده نمود.

سرمایه اولیه ثبت شرکت

در هنگام تشکیل شرکت های سهامی عام کمترین سرمایه ۵ میلیون ریال باید باشد.در شرکتهای سهامی خاص حداقل ۱ میلیون ریال سرمایه جهت تاسیس این شرکت لازم است...

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

در امر تجارت با گستره ی وسیع از انواع زیادی از شرکتها با فعالیتهای مختلف اعم از تجاری و غیر تجاری تشکیل شده است که از جمله آنها شرکت سهامی خاص می باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟