لوگو سفید ایلیا
انتخاب نام شرکت استعلام شرکت ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی - عمرانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت گردشگری
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت بامسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ورود و خروج شریک نقل و انتقال سهام تغییر نام شرکت
تماس با ما

زمان ثبت شرکت


در این مقاله به تعریفی از زمان ثبت شرکت و متقاضی ثبت چه زمانی را باید طی کند تا بتواند ثبت خود را انجام دهد  پرداخته شده است مقاله را تا انتها بخوانید و چنانچه باهرگونه سوال و یا موردی روبرو شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان ثبت ایلیا تماس بگیرید و از راهنمایی های آن ها بهره مند شوید.

تعریف کردن مسئولیت های مشترکی که اعضا و شرکا در جهت رسیدن به منافع میان آنها می باشد و این مسئولیتها بر اساس توافقاتی که در بین آنها می باشد تقسیم بندی انجام می شود . بدین صورت می توان درجهت رسیدن با اهداف واحد شرکت خود را ثبت نمایند .

ثبت شرکت را شخص مؤسس و یا وکیل انجام دهد البته با در دست داشتن وکالتنامه این امر امکان پذیر می باشد .

زمان در ثبت شرکت از موارد مهمی است که مؤسسین بر اساس نوع فعالیت منتظر هستند هرچه سریعتر شرکت خود را ثبت نمایند تا بتوانند قرار دادهای خود را بطور رسمی منعقد کنند . بین صورت که زمان ثبت نقش مهمی در تصمیم گیری ها شرکت دارد .

معمولا یکی از دلایلی که مؤسس تصمیم می گیرد شرکت خود را ثبت نماید اخذ وام می باشد که این مورد در بازه زمانی خیلی کوتاه اتفاق می افتد که هر چه سریعتر بتواند وام مورد نظر خود را دریافت نماید . بدین صورت ملزم به ثبت شرکت می باشد

یا همان طور که در بالا اشاره شد ثبت شرکت در زمانی مهم می باشد که شرکا و یا مؤسس تصمیم به منعقد کردن قرار دادهای بزرگ خارجی و یا حتی داخلی داشته باشد و یا نمایندگی خارجی و یاداخلی به دیگری اعطا نماید . در نتیجه بدین صورت نیازمند به ثبت رسمیت شرکت دارد . در این مورد زمان که شرکت ثبت می شود و مدتی را که باید طی کند برای مؤسس مهم می باشد .  

بر اساس نوع فعالیتی شرکت می توانید قالب ثبتی شرکت را انتخاب نمایید و مطابق آن موضوع مجوز فعالیتی را از ارگان مربوطه اخذ نمایید .

انتخاب قالب شرکت یکی از موارد مهم می باشد بدین صورت که برخی از بانک ها به بعضی از شرکت ها وام نمی دهند . بدین صورت که برخی از بانک به عنوان مثال به شرکتهای مسئولیت محدود وام نمی دهند یا شرکت های مسئولیت محدود امکان شرکت در مناقصات دولتی را ندارند .

درست است که در برخی از موارد شرکت با مسئولیت محدود فوایدی ندارد ولی از جمله مزایای مهمی که اینجا می توان به آن اشاره کرد شرکت با مسئولیت محدود تنها با 2 عضو نیز امکان ثبت را دارد در نتیجه برای این موضوع نیاز نمی باشد که هر ساله اعضا باارائه صورتجلسه ای معرفی گردند .

در شروع اقدام به ثبت شرکت الزامی است که مدارکی را مؤسس تهیه کرده که بتوان شرکت را بر اساس آن مدارک ثبت نمود.

در صورت نیاز فرایند ثبت شرکت در کرج کلیک نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت

  • کپی برابر اصل مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و شناسنامه مؤسس و شرکا ارائه گردد.
  •  گواهی عدم سوءپیشینه ارائه گردد.
  • اوراق ثبتی شرکت ( اساسنامه ، صورتجلسه و...) تنظیم گردد.
  •  مجوز فعالیت شرکت ارائه گردد.
  •  وکالتنامه در صورتی که ثبت شرکت را وکیل انجام دهد ارائه گردد.

در صورتی که مؤسس مدارک ثبت شرکت را تکمیل نماید باید از آنها کپی برابر اصل گرفته و در پایان ثبت شرکت به اداره ثبت شرکتها ارسال نماید .البته بر اساس موارد و موضوع فعالیتی شرکت جمع آوری مدارک هم زمان می برد.

مراحل ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت در کرج را می توان بر اساس پیشرفت تکنولوژی در سامانه ای که اداره ثبت شرکت به آن اختصاص داده شده است می توان ثبت نمود. تعیین نام شرکت از موارد خیلی مهم می باشد که خود به خود انتخاب نام زمان بر است زیرا باید کلیه جوانب را درنظر گرفت از جمله شرایط انتخاب نام شرکت که باید مطابق قوانین مصوبه باشد و هم چنین این نام در بردانده معرف شرکت می باشد که باید نامی انتخاب شود که از انتخاب آن پشیمان نشوید.

در نهایت کلیه اطلاعات را باید در سامانه در قسمت های مربوطه درج نمایید. سپس کدراهگیری از سامانه ثبت شرکتها اخذ نمایید .

کلیه موارد فوق در زمان ثبت شرکت تأثیر گذار می باشد حتی درج اطلاعات در سامانه بدین صورت اگر اشخاصی به امور ثبت اینترنتی آشنایی کامل نداشته باشند نمی توانند اطلاعات خود را به درستی در سامانه درج نمایند به همین منظور بهتر است کار خودرا به کارشناسان و مشاورانی که تجربه کافی در این زمنیه داشته باشند بسپارید .بعد از اینکه شرکت ثبت شده تایید نام شد باید پرینت و تایید و امضا اوراق ثبتی را انجام دهید که در بازه زمانی  انجام می شود سپس آن مدارک مورد نیاز ثبت شرکت را به اداره ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری ارسال می کنید که ۳ روز طول می کشد.

اگر تمام مدارک تکمیل و بدون عیب باشد آنگاه روزنامه رسمی چاپ می شود که معمولا ۱۷ روز کاری طول می کشد.

بعد از آن چاپ آگهی ثبت انجام می شود که ۴ روز گاری هم این مرحله طول می کشد. در صورتی که بدانید چه شرکتی می خواهید ثبت کیند و مدراک مورد نیاز را به موقع تهیه نمایید و مدارک کامل باشد و هیچ گونه برگشتی در کار نباشد و اشتباهی هم انجام نشود، ۴۴ روز کاری ثبت شرکت طول می کشد.

در برخی مواقع علت طولانی شدن پروسه ثبت شرکت قطع بودن سایت ثبت شرکت ها می باشد یا قوانین ثبت شرکت ها تغییر می کند. در صورتی که با دانش و آگاهی کم اقدام به ثبت شرکت نمایید ممکن است این زمان به ۶۵ الی ۸۰ روز افزایش یابد.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت دانش بنیان

به شرکت یا موسسه خصوصی یا تعاونی، دانش‌بنيان اطلاق می شود که با هدف از تاسیس آن افزایش دانش و ثروت، گسترش اقتصاد دانش گرا، به عینیت بخشیدن آمال علمی و اقتصادی وغیره باشد

انواع شرکتهای تجاری

شرکت های تجارتیبه صورت 7 گانه می باشد هویت حقوقی دارند یعنی وابسته به شخصیت شرکا نیستند و شرکت خودش این توانایی را دارد که کارهای تجاری خود را انجام دهد و اموال و حقوق و خط و مشی های تجاری را دارا می باشد.

افزایش و کاهش سرمایه در شرکتهای سهامی

امری که در تعیین صلاحیت انحصاری مجمع عمومی فوق‌العاده تلقی می‌شود، تصمیمات اخذ شده درباره‌ی افزایش و تکاهش سرمایه‌ی شرکت می باشد که در این مقاله به آن می پردازیم

خانه

خانهخانهخانه

سرمایه اولیه ثبت شرکت

در هنگام تشکیل شرکت های سهامی عام کمترین سرمایه ۵ میلیون ریال باید باشد.در شرکتهای سهامی خاص حداقل ۱ میلیون ریال سرمایه جهت تاسیس این شرکت لازم است...

هزینه ثبت شرکت

زمانی که تصمیم به ثبت شرکت می گیرید باید بدانید ثبت شرکت بر اساس واریزی های هزینه های قانونی ثبت امکان پذیر است در غیر اینصورت بدون عدم پرداختی هزینه های قانونی امکان ثبت وجود ندارد .

نحوه ثبت سامانه ای در اداره ثبت شرکتها

اداره ثبت شرکتها برای اینکه از اجتماع مردم در اداره ثبت شرکتها جلوگیری به عمل آورد و همچنین در امر ثبت سهولت ایجاد نماید و در وقت و هزینه متقاضیان تدبیری در نظر بگیرد ثبت نام الکترونیکی را فعال نموده است

استعلام ثبت شرکت

اشخاصی که در صدد منعقد کردن قرارداد و شروع همکاری با شرکت هستند می توانند از آن شماره ثبت شرکت جهت معتبر یودن شرکت استعلام لازم را اخذ نمایند

انتخاب نام شرکت

نام شرکت در موفقیت و قدرتمندسازی شرکت تأثیر بسزایی دارد . بدین صورت که یک نام می تواند به درجه بالایی از قدرت شرکت را برساند و یا یک نام نمی تواند فایده مثبتی برای شرکت داشته باشد .

نحوه استفاده از کارت بازرگانی

اخذ کارت بازرگانی برای کلیه بازرگانان الزامی می باشد . دریافت کارت بازرگانی پس از طی مراحل قانونی امکان پذیر بوده و جهت واردات و صادرات محصول می توان از آن استفاده نمود.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟