لوگو سفید ایلیا
انتخاب نام شرکت استعلام شرکت ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی - عمرانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت گردشگری
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت بامسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ورود و خروج شریک نقل و انتقال سهام تغییر نام شرکت
تماس با ما

زمان ثبت شرکت


در این مقاله به تعریفی از زمان ثبت شرکت و متقاضی ثبت چه زمانی را باید طی کند تا بتواند ثبت خود را انجام دهد  پرداخته شده است مقاله را تا انتها بخوانید و چنانچه باهرگونه سوال و یا موردی روبرو شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان ثبت ایلیا تماس بگیرید و از راهنمایی های آن ها بهره مند شوید.

تعریف کردن مسئولیت های مشترکی که اعضا و شرکا در جهت رسیدن به منافع میان آنها می باشد و این مسئولیتها بر اساس توافقاتی که در بین آنها می باشد تقسیم بندی انجام می شود . بدین صورت می توان درجهت رسیدن با اهداف واحد شرکت خود را ثبت نمایند .

ثبت شرکت را شخص مؤسس و یا وکیل انجام دهد البته با در دست داشتن وکالتنامه این امر امکان پذیر می باشد .

زمان در ثبت شرکت از موارد مهمی است که مؤسسین بر اساس نوع فعالیت منتظر هستند هرچه سریعتر شرکت خود را ثبت نمایند تا بتوانند قرار دادهای خود را بطور رسمی منعقد کنند . بین صورت که زمان ثبت نقش مهمی در تصمیم گیری ها شرکت دارد .

معمولا یکی از دلایلی که مؤسس تصمیم می گیرد شرکت خود را ثبت نماید اخذ وام می باشد که این مورد در بازه زمانی خیلی کوتاه اتفاق می افتد که هر چه سریعتر بتواند وام مورد نظر خود را دریافت نماید . بدین صورت ملزم به ثبت شرکت می باشد

یا همان طور که در بالا اشاره شد ثبت شرکت در زمانی مهم می باشد که شرکا و یا مؤسس تصمیم به منعقد کردن قرار دادهای بزرگ خارجی و یا حتی داخلی داشته باشد و یا نمایندگی خارجی و یاداخلی به دیگری اعطا نماید . در نتیجه بدین صورت نیازمند به ثبت رسمیت شرکت دارد . در این مورد زمان که شرکت ثبت می شود و مدتی را که باید طی کند برای مؤسس مهم می باشد .  

بر اساس نوع فعالیتی شرکت می توانید قالب ثبتی شرکت را انتخاب نمایید و مطابق آن موضوع مجوز فعالیتی را از ارگان مربوطه اخذ نمایید .

انتخاب قالب شرکت یکی از موارد مهم می باشد بدین صورت که برخی از بانک ها به بعضی از شرکت ها وام نمی دهند . بدین صورت که برخی از بانک به عنوان مثال به شرکتهای مسئولیت محدود وام نمی دهند یا شرکت های مسئولیت محدود امکان شرکت در مناقصات دولتی را ندارند .

درست است که در برخی از موارد شرکت با مسئولیت محدود فوایدی ندارد ولی از جمله مزایای مهمی که اینجا می توان به آن اشاره کرد شرکت با مسئولیت محدود تنها با 2 عضو نیز امکان ثبت را دارد در نتیجه برای این موضوع نیاز نمی باشد که هر ساله اعضا باارائه صورتجلسه ای معرفی گردند .

در شروع اقدام به ثبت شرکت الزامی است که مدارکی را مؤسس تهیه کرده که بتوان شرکت را بر اساس آن مدارک ثبت نمود.

در صورت نیاز فرایند ثبت شرکت در کرج کلیک نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت

  • کپی برابر اصل مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و شناسنامه مؤسس و شرکا ارائه گردد.
  •  گواهی عدم سوءپیشینه ارائه گردد.
  • اوراق ثبتی شرکت ( اساسنامه ، صورتجلسه و...) تنظیم گردد.
  •  مجوز فعالیت شرکت ارائه گردد.
  •  وکالتنامه در صورتی که ثبت شرکت را وکیل انجام دهد ارائه گردد.

در صورتی که مؤسس مدارک ثبت شرکت را تکمیل نماید باید از آنها کپی برابر اصل گرفته و در پایان ثبت شرکت به اداره ثبت شرکتها ارسال نماید .البته بر اساس موارد و موضوع فعالیتی شرکت جمع آوری مدارک هم زمان می برد.

مراحل ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت در کرج را می توان بر اساس پیشرفت تکنولوژی در سامانه ای که اداره ثبت شرکت به آن اختصاص داده شده است می توان ثبت نمود. تعیین نام شرکت از موارد خیلی مهم می باشد که خود به خود انتخاب نام زمان بر است زیرا باید کلیه جوانب را درنظر گرفت از جمله شرایط انتخاب نام شرکت که باید مطابق قوانین مصوبه باشد و هم چنین این نام در بردانده معرف شرکت می باشد که باید نامی انتخاب شود که از انتخاب آن پشیمان نشوید.

در نهایت کلیه اطلاعات را باید در سامانه در قسمت های مربوطه درج نمایید. سپس کدراهگیری از سامانه ثبت شرکتها اخذ نمایید .

کلیه موارد فوق در زمان ثبت شرکت تأثیر گذار می باشد حتی درج اطلاعات در سامانه بدین صورت اگر اشخاصی به امور ثبت اینترنتی آشنایی کامل نداشته باشند نمی توانند اطلاعات خود را به درستی در سامانه درج نمایند به همین منظور بهتر است کار خودرا به کارشناسان و مشاورانی که تجربه کافی در این زمنیه داشته باشند بسپارید .بعد از اینکه شرکت ثبت شده تایید نام شد باید پرینت و تایید و امضا اوراق ثبتی را انجام دهید که در بازه زمانی  انجام می شود سپس آن مدارک مورد نیاز ثبت شرکت را به اداره ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری ارسال می کنید که ۳ روز طول می کشد.

اگر تمام مدارک تکمیل و بدون عیب باشد آنگاه روزنامه رسمی چاپ می شود که معمولا ۱۷ روز کاری طول می کشد.

بعد از آن چاپ آگهی ثبت انجام می شود که ۴ روز گاری هم این مرحله طول می کشد. در صورتی که بدانید چه شرکتی می خواهید ثبت کیند و مدراک مورد نیاز را به موقع تهیه نمایید و مدارک کامل باشد و هیچ گونه برگشتی در کار نباشد و اشتباهی هم انجام نشود، ۴۴ روز کاری ثبت شرکت طول می کشد.

در برخی مواقع علت طولانی شدن پروسه ثبت شرکت قطع بودن سایت ثبت شرکت ها می باشد یا قوانین ثبت شرکت ها تغییر می کند. در صورتی که با دانش و آگاهی کم اقدام به ثبت شرکت نمایید ممکن است این زمان به ۶۵ الی ۸۰ روز افزایش یابد.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

خانه

خانهخانهخانه

انتخاب نام شرکت

نام شرکت در موفقیت و قدرتمندسازی شرکت تأثیر بسزایی دارد . بدین صورت که یک نام می تواند به درجه بالایی از قدرت شرکت را برساند و یا یک نام نمی تواند فایده مثبتی برای شرکت داشته باشد .

لیست شرکت های دانش بنیان

دانش بنیان عبارتی است که برای پروانه یا تاییدیه ای بکار می رود که کمیته ارزیابی و تعیین صلاحیت شرکت های دانش بنیان با نظارت معاونت علمی ریاست جمهوری در قبال محصولات یا سرویس های شرکت خاصی انجام می دهد تا برای شرکت مذکور مجوز لازم را صادر نماید.

ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

جهت ایجاد تغییرات در شرکت با مسئولیت محدود باید موارد قید شده در اساسنامه و تشکیل جلسه مجمع عمومی فوق العاده را در نظر گرفت و با استناد به آنها مبادرت به تغییرات شرکت نمود.

مدارک ثبت شرکت

الزامی کلیه مدارکی که برای ثبت شرکت مورد نیاز می باشد تهیه کرده و از آنها کپی برابر اصل گرفته و بعد از ثبت سامانه ای آن را به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایید .

تفاوت شرکتهای تجاری از مدنی

سازمانی که از اجتماع دو یا چند نفر تشکیل می شود که جهت امور تجاری از وجه نقد ،کالا یا فعالیت خود مایه می گذارند تا بدین وسیله بتوانند به امور تجاری بپردازند و سود و ضرر موجود میان آنها قسمت می شود. در این مقاله به تفاوتی از شرکت های تجاری مدنی و تجاری می پردازیم

استعلام شناسه ملی

شناسه ی ملی شماره ای 11 رقمی است که منحصر به فرد می باشد.بعد از گذراندن ماحل ثبت شرکت به شخص حقوقی تعلق می گیرد که در زیر به توضیحات بیشتر می پردازیم

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

در امر تجارت با گستره ی وسیع از انواع زیادی از شرکتها با فعالیتهای مختلف اعم از تجاری و غیر تجاری تشکیل شده است که از جمله آنها شرکت سهامی خاص می باشد

نقل و انتقال سهام

برای انتقال سهام نیازی به تنظیم سند رسمی نمی باشد ولی برای انتقال سهام با نام تشریفاتی در نظر گفته شده است که مالک سهام را ملزم به رعایت آن کرده است

ثبت شرکت ساختمانی عمرانی

از حوزه هایی که در آن سرمایه گذاری بهترین نتیجه را برای سرمایه گذار در بر خواهد داشت حوزه عمرانی می باشد که امروزه طرفداران بیشتری را به خود جلب کرده است

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟