لوگو سفید ایلیا
انتخاب نام شرکت استعلام شرکت ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی - عمرانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت گردشگری
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت بامسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ورود و خروج شریک نقل و انتقال سهام تغییر نام شرکت
تماس با ما

مراحل ثبت تغییرات شرکت


بعد از ثبت شرکت،امکان تغییرات شرکت‌ها بوجود می آید.ما در این مقاله اطلاعات کاملی از انواع تغییرات و فرآیند تغییرات شرکت و ثبت صورتجلسه شرکتها را برایتان گردآوری کرده ایم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

پس از به پایان رسیدن پروسه ثبت شرکت و تخصیص شماره ثبتی و شناسه ملی چنانچه سهامداران و هیئت مدیره شرکت قصد ایجاد تغییر در شرکت را داشته باشند طی مجمع عمومی فوق العاده و یا مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده با تمام و یا اکثریت حضور شرکا یا صاحبان سهام در این مورد تصمیم گیری می نمایند.

انواع تغییرات شرکت

تمامی تغییرات شرکت همانند تغییراتی که در اساسنامه شرکت ایجاد می شود از قبیل افزایش یا کاهش سرمایه شرکت ، ورشکستگی و انحلال شرکت ، تصفیه ، تقسیم اموال ، تغییر نام شرکت ، ورود و خروج اعضا شرکا ، ...... الزامی است در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد .جهت ثبت این تغییرات الزامی است که صورتجلسه ای در مجمع عمومی فوق العاده و یا هیأت مدیره تنظیم گردد.

به موجب ماده 200 ق. ت ثبت تغییرات ذیل در شرکت الزامی است:

 1. تغییر اساسنامه.
 2.  تمدید مدت شرکت، زاید بر مدت مقرر.
 3. انحلال شرکت، حتی در مواردی که انحلال به واسطه ی انقضای مدت شرکت صورت گیرد.
 4. تعیین کیفیت تفریغ حساب یا تبدیل شرکاء یا خروج بعضی از آن ها از شرکت.
 5. تغییر اسم شرکت.
 6. در هر تقسیم درباره مورد معین ماده ی 58 ق.ت در ماده ی نهم نظامنامه قانون تجارت، علاوه بر موارد بالا، تغییر مدیر یا مدیران شرکت هم افزوده شده است.

نکته:مطابق ماده 6 نظامنامه قانون تجارت، منتشر شدن تغییراتی که در وضعیت شرکتی که ثبت شده است ایجاد می گردد الزامی و ضروری می باشد.

ثبت ایلیا آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم ثبت تغییرات شرکت می باشد،هم اکنون با ما تماس بگیرید و کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

مدارک لازم جهت ثبت تغییرات شرکت

 1. فتوکپی شناسنامه و کارت ملی اعضای جدید ، بازرسین و سهامداران ( برابر اصل )
 2. فتوکپی شناسنامه و کارت ملی اعضای قدیم و جدید.
 3. تعداد سهام شرکت و اعضای قدیم و جدید.
 4. اسامی اشخاصی که حق امضا دارند.
 5. آدرس و کد پستی.
 6. سمت اعضای جدید و قدیم.
 7. فتوکپی آخرین آگهی تغییرات.
 8. مبلغ سرمایه و ارزش ریالی.
 9. فتوکپی کارت پایان خدمت اعضا و بازرسین جدید به بعد بازرس جدید به بعد برابر اصل شده در دفاتر اسناد رسمی.
 10. در صورت نقل و انتقال سهام برگه دارایی.

مراحل ثبت تغییرات شرکت

به طور کامل، شرکت ها برای ثبت تغییرات می بایست اقدامات ذیل را انجام دهند:

 1. صورتجلسه تغییرات شرکت تنظیم نموده و سپس اعضا ذیل اوراق را امضا نمایند . سپس با در دست داشتن مدارک مربوطه تغییرات شرکت اقدامات لازم ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت را انجام دهند.
 2. مراجعه به سامانه ی اداره ی  ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir
 3. بارگذاری مدارک و درج اطلاعات خواسته شده در سامانه ی فوق.
 4. ارسال مدارک از طریق پست به اداره ثبت شرکت ها.
 5. مراجعه به اداره ثبت شرکت ها و پرداخت هزینه های قانونی مقرر جهت اخذ آگهی تغییرات.
 6. پرداخت هزینه روزنامه رسمی.
 7. صدور آگهی.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید.مشاوران و کارشناسان ثبت ایلیا آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

انواع تغییرات شرکت سهامی خاص

موسسین شرکت سهامی خاص می توانند بعد از ثبت شرکت به صورت قانونی در اداره ثبت شرکتها تغییراتی را نیز در اساسنامه آن ایجاد نمایند هر کدام از این تغییرات سلسله مراتب ادارای و مدارک مخصوص به خود را دارد که در این مقاله به توضیحات آن می پردازیم

انواع تغییرات شرکت

شرکت ها یا بایستی به صورت اختیاری و یا اجباری تغییراتی را بعد از ثبت شرکت در مرحله هایی از زمان در بدنه و تشکیلات شرکت خود به وجود بیاورد.در این مقاله از انواع تغییرات شرکت مطالبی را مطالعه نمایید

تغییر نام شرکت

زمانی که ثبت شرکت را انجام می دهید می توانید در چارچوب اساسنامه تنظیم شده مواردی که تعیین شده را تغییر داد یکی از مواردی که امکان تغییر بعد از ثبت شرکت را دارد نام شرکت می باشد .

مراحل ثبت تغییرات شرکت

شرکت می تواند باتوجه به تحولات اقتصادی خود را مطابقت دهد . در واقع این امکان برای کلیه شرکتها وجود دارد که بعد از ثبت اقدام به تغییراتی در اساسنامه شرکت نماید

چگونگی ثبت تغییرات در شرکت سهامی خاص

شرکتهای سهامی خاص از جمله رواج ترین نوع ثبت شرکت می باشد . موسسین شرکت بعد از اینکه شرکت سهامی خاص را در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسانند می توانند در موارد اساسنامه شرکت تغییراتی را اعمال نمایند . در این مقاله به انواع تغییرات شرکت سهامی خاص پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید.

مدارک ثبت تغییرات شرکت

کلیه شرکت ها بعد از آن که به ثبت رسیدند قادر می باشند با عنایت به مقررات و قوانین مربوط به قانون تجارت و موارد موجود در اساسنامه در داخل شرکت خود تغییراتی را با ارائه مدارکی اعمال نمایند در این مقاله اطلاعات در این مورد مطالعه نمایید

ثبت تغییرات شرکت سهامی عام

تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده جهت انجام تغییرات در شرکت های سهامی عام مورد لزوم می باشد

افزایش سرمایه در شرکت سهامی خاص

در شرکتهای سهامی خاص باید بعد از اینکه افزایش سرمایه از روش انتشار سهام جدید انجام شد و تغییرات به ثبت رسید باید در روزنامه کثیرالانتشاریی این آگهی منتشر شود و به اطلاع صاحبان سهام برسد

ثبت تغییرات شرکت

تمامی شرکت هایی که به امر تجارت و بازرگانی مشغول هستند برای امتداد موفقیت و رشد و ترقی خود میبایست در مورد بعضی از موضوعات شرکت با توجه به لزوم و صلاحیت شرکت تغییراتی اعمال نمایند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟