لوگو سفید ایلیا
انتخاب نام شرکت استعلام شرکت ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی - عمرانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت گردشگری
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت بامسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ورود و خروج شریک نقل و انتقال سهام تغییر نام شرکت
تماس با ما

محصولات دانش بنیان چیست؟


یکی از معیارهای مورد توجه در فرایند ارزیابی و شناسایی شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان، اعتبارسنجی دانش‌بنیان بودن کالاها و خدماتی است که توسط آن‌ها ارائه شده است. لیستی از مصادیق کالاها و خدمات دانش بنیان از سال 1392 که روند اجرای قانون بطور جدی ادامه پیدا کرد، تدوین و تهیه شده و معیار و مبنای عمل بوده است.

فهرست کالا و خدمات دانش بنیان

از منابع متعددی جهت تدوین فهرست فوق استفاده شد. تجربیات و گروه ‌بندی‌ها و فهرست‌های مشابه خارجی، یکی از اصلی ترین منابع محسوب می شوند که کارشناسان کشورها و نهادهای بین المللی ظرف سال‌های مختلف آنها را تهیه و تدوین کرده اند که می توان به دسته‌بندی‌‌های مراکزی از قبیل برخی مراکز انتقال تکنولوژی در دنیا مانند Yet2، APCIT و RTTN ، چارچوب پیشنهادی سازمان جهانی مالکیت فکری، و سایر مطالعات بین‌المللی نظیر تحقیقات سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه و دسته‌بندی آمار سازمان ملل اشاره نمود.

فهرست کالاهایی که  اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل مورد تحریم قرار دارند هم از جمله اسناد مهمی بود که در همین رابطه مورد توجه قرار گرفته است.

تکنولوژی ها ، صنایع و محصولاتی که در اسناد ملی مربوطه در ادامه این فرایند مورد توجه قرار گرفتند عبارتند از :  

  1. اولویت‌های تکنولوژی «نقشه جامع علمی کشور»
  2. لیست صنایع نوین جهت استقرار در شعاع تهران (جهت اجرای مصوبه هیئت ‌وزیران مورخ 18/5/88)
  3. «خط مشی ها و اولویت‌های پژوهش و فناوری کشور» که توسط دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری سال 1391تهیه شده است
  4. «طرح آمایش صنعتی و معدنی»، ارائه شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه فناوری های پیشرفته  
  5. گروه ‌بندی ارائه شده توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع در زمینه صنایع پیشرفته

تجربیات داخلی مرتبط با این زمینه بویژه حمایت های بعمل آمده از شرکت های دانش بنیان و طرح های منتخب جنشواره های ملی کشور در گذشته نیز در کنار گروه بندی های لیست شده فوق، مورد توجه و رسیدگی قرار گرفت.

مجموعه بزرگی متشکل از متخصصان گردآمده و پیشنهادات و توصیه های آنها کسب شد تا بتوان لیستی مناسب تهیه و تدوین نمود که با در نظر داشتن پیشرفت های جدید تکنولوژیکی جهانی و با بررسی تجربیات ملی مرتبط، مطابق و متناسب با نیازهای محلی و کشوری اخیر باشد.

ثبت ایلیا مجری تخصصی ترین امور ثبتی در زمینه ثبت شرکت 

نحوه انتخاب این متخصصان مورد مشاوره به‌گونه‌ای صورت گرفت که حتی الامکان آنها در یکی از حوزه های تکنولوژی و صنعت، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، نهادهای دولتی مسئول و مرتبط با حوزه های مذکور حضور داشته باشند.  به منظور انتخاب محصولات دانش بنیان، معیارها و ملاک های بدست آمده زیر از بحث های تخصصی در نظر گرفته شدند : 

  1. مستلزم فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی و توسعه متمرکز و با برنامه‌ گروه‌های کارشناسی باشد
  2. اهمیت راهبردی و حیاتی برای کشور داشته باشد
  3. رفع وابستگی به خارج بواسطه وجود مشکلات در سایه تحریم و کاهش هزینه ارزی زیاد
  4. ارائه نوآوری در سطح ملی و عدم شکل گیری بازار عرضه (و متعاقبا تقاضا) در کشور برای آن محصول
  5. داشتن ارزش‌افزوده بالا

از متخصصان و کارشناسان هر یک از زمینه بطور مرتب نظرسنجی بعمل آمده و در طی هر مرحله مشاوران هر حوزه ای، نظرات کارشناسی متخصصان را مورد بازبینی قرار داده با تکمیل آنها توانستند به نتیجه گیری نهایی برسند. همه سازمان های اجرایی مرتبط با بخش صنعت و نیز حوزه های تولیدی کشور و هم چنان برخی از کارشناسان حوزه سیاست گذاری و تکنولوژی از نتیجه نهایی آگاه شدند و از آنها در خصوص نتیجه حاصله ، نظرسنجی شد.

بدین ترتیب بازبینی عمیق این فهرست اولیه، متناسب با جدیدترین پیشرفت های صنعتی و تکنولوژیکی کشور صورت پذیرفت. درکل با بیش از 150 نفر از کارشناسان و متخصصان فعال در وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی، ستادهای تکنولوژی‌های راهبردی، انجمن‌ها و اتحادیه‌های صنفی، پژوهشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، دانشگاه‌ها و شرکت‌های برتر فعال بخش خصوصی با هدف تهیه و تدوین لیست محصولات دانش بنیان مشورت شد و در آخر محصولات دانش بنیان مورد نیاز کشور تحت عنوان 11 زمینه مهم مطابق با دو دیدگاه ذیل مشخص و معرفی شدند:

1- حوزه‌هایی که تحت تسلط وجود محصولات دانش‌بنیان و یا تکنولوژی های برتردرآن‌ها می باشند و دارای متوسط فعالیت‌های تحقیق و توسعه ای بیشتری نسبت به سایر حوزه‌های فناوری و صنعتی می باشند که از میان آنها می توان موارد زیر را برشمرد: حوزه‌های بیو تکنولوژی نانوتکنولوزی، فوتونیک و اپتیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات، انرژی‌های تجدید پذیر، دارو، الکترونیک، مواد پیشرفته، ساخت و تولید پیشرفته، و هوافضا.

2-  حوزه‌ها و بخش‌هایی که تحت تسلط وجود محصولات دانش‌بنیان نمی باشند بلکه شاهد نفوذ تکنولوژی های برتر و محصولات دانش بنیان در آن ها می باشیم از قبیل حوزه های زیر: نفت و گاز، عمران و حمل‌ونقل، برق، معدن، کشاورزی، آب‌وهوا و ….

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

وظایف مجمع عمومی عادی

وظایف مجمع عمومی عادی عام می باشد و هر آنچه که در وظایف مجمع عمومی موسس و فوق العاده نمی باشند در زمره وظایف مجمع عمومی عادی قراردارد.در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وظایف مجمع عمومی عادی مقاله را بخوانید.

ثبت شرکت خدماتی

مجموعه فعالیت هایی که از یک مجموعه خدمات رسان به متقاضیان ارائه میگردد والزاما اشکار نمیباشد ومالکیت چیزی را به همراه ندارد.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود به شرکتی گفته می شود که اعضا و شرکای آن 2 و یا چند نفر می باشند که در جهت امور تجارتی تشکیل می شود در این مقاله با مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود اشنا شوید لطفا مطالعه نمایید .

ثبت آنلاین شرکت

با عنایت به الکترونیکی شدن روال تقاضای ثبت شرکت در مرجع ثبت شرکت ها می توان از روش مراجعه به پورتال اداره ثبت شرکت امور ثبت شرکت را انجام داد در این مقاله از مراحل ثبت آنلاین شرکت مطالبی را مطالعه نمایید.

مجمع عمومی عادی چیست ؟

رسیدگی و گرفتن تصمیم درباره تمامی امور جاری شرکت جز وظایف مجمع عمومی عادی می باشد که در این مقاله به مطالب بیشتری پرداخته می شود .

انواع مجامع عمومی در شرکت ها

مجامع عمومی از اجتماع شدن شرکا شرکت یک مجمع تشکیل می شود که در اصل شخصیت شرکت را بوجود می آوردند در این مقاله از انواع مجامع عمومی و تعارف و وظایف آنها مطالبی را مطالعه نمایید .

ثبت موسسه حقوقی

در جهت ثبت موسسه حقوقی الزامی است باتوجه به شرایط اعضا باید اقدامات لازم را در اداره ثبت شرکتها انجام دهید .

مدرک تحصیلی برای ثبت شرکت

برای آن که بتوانید شغلی را انتخاب نمایید تحصیلات و دربرداشتن دانش و تجربه از عواملی بسیار مهم محسوب می شود اشخاص با توجه به مواردی که در فوق ذکر شد می توانند به منظور تاسیس و راه اندازی کسب و کار موفق اقدام کنند.

مراحل ثبت شرکت سهامی عام

در این مقاله به مراحل ثبت شرکت سهامی عام پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

محصولات دانش بنیان چیست؟

یکی از معیارهای مورد توجه در فرایند ارزیابی و شناسایی شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان، اعتبارسنجی دانش‌بنیان بودن کالاها و خدماتی است که توسط آن‌ها ارائه شده است.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟